5 propozycji prezentów dla nastolatka – .

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dlatego już powolutku możemy rozglądać się za prezentami gwiazdkowymi dla najbliższych. Ja akurat jestem z tych osób, które zdecydowanie bardziej wolą obdarowywać niż być obdarowywane. Kupowanie upominków to dla mnie prawdziwa frajda. Zwłaszcza jeżeli chodzi o prezenty dla osób mi bliskich.
Dzisiaj mam 5 pomysłów na prezent dla nastolatka. Wiecie jak trudno jest kupić prezent dzieciom, które obecnie mają dosłownie wszystko. Jeżeli nastolatek ma jakieś sprecyzowane zainteresowania to mamy nieco ułatwione zadanie. Jeśli tak nie jest, to trzeba trochę pogłówkować żeby naszym prezentem sprawić radość młodemu człowiekowi. 

1. Gry na konsolę Xbox. 


Jeżeli wiecie jaką konsolę ma nastolatek, to kupno gry będzie świetnym prezentem. Gry na Xbox, to wydatek na który przeciętny młodzieniec nie może pozwolić sobie zbyt często. Zazwyczaj taką płytę kupuje po długim czasie oszczędzania. Jeśli dostanie ją w prezencie, na pewno będzie bardzo szczęśliwy. Dzieciaki, zarówno te młodsze, jak i starsze uwielbiają grać. Ja nie jestem przeciwniczką konsoli, wszystko jest dla ludzi, ale  z głową. Mój syn ma konsolę Xbox 360 i zawsze niezwykle się cieszy gdy prezentem jest gra. Dobrym pomysłem będą gry logiczne. One nie tylko ucieszą, ale będą również rozwijały młody umysł. Niech nie będzie to zwykła strzelanka, a rozrywka która uruchomi szare komórki. Będzie to w sumie taki podarunek 2 w 1. Przy okazji świetnej zabawy i spędzania wolnego czasu tak jak lubi, nastolatek będzie musiał się trochę pogłowić. Gry logiczne ułatwiają myślenie analityczne i przyczynowo-skutkowe, co może pozytywnie zaprocentować w przyszłości.

2. Sprzęt sportowy.


Teraz każdy coś trenuje i bardzo dobrze, bo sport to zdrowie. Jeżeli Wasz nastolatek ma zajawkę na sport, to czym prędzej wybierzcie się do sklepu z akcesoriami dla sportowców. Wśród dzieciaków mile widziany będzie nie tylko sprzęt sportowy dostosowany do ich dyscypliny, ale również wszelkiego rodzaju sportowe gadżety. Może nowa torba sportowa, okulary do pływania, designerski sportowy t-shirt ?

3. Prezent, którego nie da się zapakować.


Mam tutaj na myśli podarunek w formie przeżyć. Jeżeli to typ sportowca to pomyślcie o wypadzie na gokarty lub do parku trampolin. Jeżeli chodzi o nieco starszą młodzież, to może karnet na basen, bilet na koncert lub do kina. Jeżeli młody człowiek należy do tych poważnie myślących o przyszłości, to może ucieszy go kurs językowy, zajęcia z programowania, a może nauka gry na instrumencie. 

4. Gadżety elektroniczne.


Wszyscy faceci są gadżeciarzami i uwierzcie mi zaczynają już od najmłodszych lat. Z tego typu prezentów młodego człowieka na pewno ucieszy smartwatch lub smart banda. Fajnym pomysłem będą też bezprzewodowe słuchawki lub głośnik bluetooth. Podarunek, który ucieszy każdego nastolatka bez wyjątku to powerbank. No bo jak tu przeżyć choćby 5 minut gdy telefon się rozładuje.

5. Karta podarunkowa. 


Obecnie już we wszystkich sieciówkach można nabyć karty podarunkowe o różnych wartościach. Nie jestem zwolenniczką dawania pieniędzy jako prezent. Jest to zdecydowanie pójście na łatwiznę. Jednak czasami zdarza się tak, że musicie kupić prezent dla nastolatka, z którym nie macie na co dzień kontaktu i naprawdę szkoda by było wydać pieniądze na podarunek, który kompletnie nie trafi w jego gusta. Wtedy najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie karta.  W grę wchodzą oczywiście nie tylko sklepy z odzieżą, ale również księgarnie czy sklepy z elektroniką. 
Pamiętajcie, że prezent z samej definicji tego słowa powinien przynosić ze sobą pozytywne doznania. Kolejna para skarpetek, czy bokserek nie będzie zatem szczytem radości dla młodego człowieka. 

Macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na prezenty dla nastolatka?

Similar Posts