5 wskazówek jak wybrać idealne zaproszenia na ślub – .

Jedna z pierwszych i ważniejszych decyzji jakie przyjdzie nam podjąć podczas organizacji ślubu i wesela to znalezienie idealnych zaproszeń. Może na początku wydawać wam się to błahe, ale wbrew pozorom powinna to być bardzo przemyślana kwestia.

1. WYBÓR KOLORU PRZEWODNIEGO

Kolor przewodni to również jedna z pierwszych ślubnych decyzji. Zależy od niego dobór wszystkich dodatków takich jak : bukiet ślubny, wystrój kościoła, dekoracja samochodu i sali weselnej a nawet dodatków do sukni ślubnej. Do głównego koloru jaki będzie nam towarzyszył musimy przede wszystkim dobrać zaproszenia. Elementem kolorystycznym na zaproszeniu może być np. kolorowa wstążka, którą jest przewiązane. 

2. STYL PARY MŁODEJ

Jesteście osobami wesołymi i wszyscy znajomi, oraz rodzina znają Was z humorystycznego usposobienia – pokażcie to w Waszych zaproszeniach. Wybierzcie zaproszenia pełne humoru, z wesołymi wierszykami i odpowiednią grafiką. Jeżeli żyjecie w stylu eko to również zaproszenia w tym stylu znajdziecie w ofercie zapi.pl . Od mojego ślubu minęło kilka lat i wtedy takich zaproszeń nie znalazłam, a zapewne bym się skusiła na wybór takiego stylu. Na co dzień jesteście bardzo glamour i taki też będzie Wasz ślub?  – pamiętajcie o tym wybierając zaproszenia. Dobierzcie zaproszenia do Waszych charakterów, wtedy będzie mogli podkreślić waszą indywidualność.

3. PRZEJRZYSTA TREŚĆ

Zadbajcie o to żeby zaproszenie było czytelne i przejrzyste. Głównie zależy to od doboru czcionki i elementów ozdobnych. Kierujcie się zasadą “mniej znaczy więcej”. Nie stosujcie zbyt ozdobnikowej czcionki ponieważ zazwyczaj są one mało czytelne. Pamiętajcie, że takie zaproszenia dostaną też osoby starsze babcia lub dziadek, więc warto pomyśleć o tym żeby mogły je bez trudu odczytać. 

4. FORMAT I KSZTAŁT

Pamiętajcie, że format i kształt ma ogromne znaczenie ponieważ ma duży wpływ na cenę zaproszenia. Standardowe wymiary zaproszeń mieszczące się w tradycyjnych kopertach to koszt zaledwie kilku złotych. Jednak jeżeli macie nieograniczony budżet to naprawdę możecie zaszaleć. O koperty do nietypowych zaproszeń nie musicie się martwić bo zazwyczaj producent ma w ofercie dedykowane koperty. Spotkałam się również z zaproszeniami, które nie wymagają kopert ponieważ są zwinięte w rulon – jednak zaproszenia w takiej formie ciężko jest wysłać pocztą.

5.  CZAS

Ważnym aspektem jest czas. Projektowanie indywidualnych zaproszeń to proces, który nie odbywa się z dnia na dzień. Najlepiej jest zaprojektować kilka wzorów – zazwyczaj takie projekty nic nie kosztują. Możecie pokombinować z kolorami, motywami grafiką i dobrać taką wersję, która odpowiada Wam najbardziej. Warto zabrać się zatem za projektowanie zaproszeń od razu po wyznaczonej dacie ślubu. Pamiętajcie, że trzeba je również wręczyć odpowiednio wcześniej Waszym gościom, aby oni również mieli czas na ślubne przygotowania. 

Czym kierowaliście się podczas wyboru swoich zaproszeń? Czy ten wielki dzień jest jeszcze przed Wami? 

Similar Posts