Alkomat, czyli jak przeciwdziałać wypadkom. Jaki wybrać do zakładu pracy? – .

Bezpieczeństwo na drodze i w miejscu pracy jest priorytetem. Coraz częściej słyszy się jednak o przypadkach łamania prawa z tym związanych. Codziennie w serwisach informacyjnych, czy na okładkach codziennej prasy pojawiają się informacje o wypadkach spowodowanych pod wpływem alkoholu. Jak temu zapobiec?

Pomimo bardzo surowego prawa kierowcy nadal sięgają po alkohol, a wielu z nich nawet po zakrapianej imprezie nie ma oporów przed tym, a pojawić się za kierownicą. Niemal wszystkie takie eskapady kończą się tragicznie, nie tylko dla samego kierującego, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Do podobnych zdarzeń dochodzi też w wielu zakładach prasy. Brak kontroli pracowników jest powodem tego, że Ci, którzy sięgają po procenty stają się zagrożeniem dla pozostałej części zatrudnionych. Jest to szczególnie niebezpieczne na budowach, czy w zakładach produkcyjnych, gdzie o wypadek nietrudno, nawet zachowując szczególną ostrożność.

W przypadku nadużywania alkoholu bardzo ważną kwestię stanowią działania prewencyjne. Jeżeli sami mamy wątpliwości, czy wsiąść za kierownicę nawet kilka godzin po wypiciu, chociażby piwa warto posiadać w domu alkomat, który rozwieje nasze wątpliwości. Jeżeli jesteście właścicielami firmy i martwicie się o swoich pracowników, a także chcecie zachować maksimum bezpieczeństwa to również warto zaopatrzyć się w taki sprzęt. 

Tutaj jednak najbardziej odpowiedni będzie alkomat z wydrukiem. Nie tylko pokaże on precyzyjny wynik, ale od razu czarno na białym potwierdzi, w jakim stanie dana osoba przyszła do pracy. Zapewne poranne badania pracowników pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a nawet groźnych w skutkach wypadków.

Similar Posts