Bezpieczna podróż – odpowiedni uchwyt do telefonu – .

Bezpieczna podróż to nie tylko odpowiedni stan techniczny naszego samochodu. Aby jazda samochodem przebiegała bez zakłóceń potrzeba też, a może przede wszystkim, zdrowego rozsądku kierowcy. Podróżując powinniśmy być skupieni tylko i wyłącznie na sytuacji na drodze.

Zwłaszcza teraz zimą powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na nasz samochód i zadbać, o odpowiedni stan techniczny i wyposażenie. Na okres zimowy powinniśmy pamiętać o wymianie opon, na te przystosowane do panujących warunków pogodowych. Z takich podstawowych rzeczy to również zaopatrzenie się w zimowy płyn do spryskiwaczy. W samochodzie zawsze powinna znajdować się dobrze wyposażona apteczka, gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. O przewożeniu dzieci w odpowiednich fotelikach nie wspomnę. Jak widzę ludzi kupujących styropianowy, marketowy fotelik dla dziecka za 100 zł to…….. mnie krew zalewa. Dla mnie do obowiązkowego wyposażenia należy dopisać odpowiedni uchwyt do telefonu. Takie gadżety jak telefon nie powinny nas rozpraszać podczas kierowania samochodem. Dlatego podczas jazdy powinniśmy używać ich z rozwagą i tylko jeśli zachodzi taka konieczność.
Ja w samochodzie spędzam bardzo dużo czasu. Jeżdżę w dłuższe i krótsze trasy, ale w przeciętny dzień robię jakieś 80 km. Często też jeżdżę sama do sąsiedniego Torunia. O ile samą trasę z miasta do miasta mam opanowaną, to poruszając się po Toruniu potrzebuję nawigacji. Najlepsze według mnie są mapy google i to właśnie z nich korzystam. Oczywiście aby korzystanie z map było wygodne potrzebny jest odpowiedni uchwyt. Powinien być zamontowany w miejscu, które w żaden sposób nie ogranicza widoczności. W takim też żeby nam było wygodnie korzystać z telefonu. Czasami zdarza się, że odbieram telefon podczas jazdy, ale tylko wtedy gdy naprawdę muszę. Mając telefon w uchwycie mogę bezpiecznie kierować i jednocześnie odebrać połączenie włączając głośnik.

Mój uchwyt zamówiłam na stronie www.4gsm.pl Wybrałam iOttie Easy One Touch 4 Dash. Uchwyt samochodowy zamontowałam na kokpicie, bo te montowane na szybie są dla mnie niewygodne. Wybrałam ten model przede wszystkim z względu na duży zakres regulacji. Uchwyt, dzięki teleskopowemu ramieniu można ustawić tak żeby służył zarówno kierowcy jak i pasażerowi. Telefon możemy zamontować zarówno w pionie jak i w poziomie. Na zdjęciach widać jak dużą swobodę daje nam ten uchwyt. Możemy go obracać o 225 stopni. Zakres regulacji ramion, które trzymają telefon to od 59 mm do 88 mm. Komórka po włożeniu w ramiona uchwytu jest bardzo stabilna. Żeby wyjąć telefon wystarczy lekko go docisnąć, a zamontowany za nim guzik zwolni ramiona blokujące. Aby uchwyt dobrze przylegał do kokpitu najpierw montujemy specjalną podkładkę, a dopiero do niej przymocowujemy uchwyt.
Uchwyt jest wykonany bardzo solidnie. Po przyklejeniu stabilnie trzyma się podłoża. Jeżeli chcemy go zdjąć wystarczy nacisnąć i zwolnić blokadę a na kokpicie zostanie tylko sama podkładka. No i oczywiście ma fajny design co nie było dla mnie bez znaczenia. Mam nowy samochód i chciałam żeby uchwyt pasował do jego wnętrza.

Używacie nawigacji, czy tak jak ja korzystacie z map w telefonie?

Nowszy post Starszy post

Similar Posts