Co można położyć na ścianę w pokoju ? – .

Żeby nasze mieszkanie lub dom nabrało niepowtarzalnego charakteru potrzebne jest odpowiednie wykończenie wnętrza. W dzisiejszym poście kilka inspiracji na to jak możemy ozdobić ściany w pokojach już na etapie tzw. wykończeniówki. 

Jestem z tych osób, dla których farba na ścianie to zdecydowanie zbyt mało. Lubię gdy ściany są ozdobione. Wszelkiego typu kamienie, cegły, panele, fototapety to zdecydowanie mój klimat. Korzystałam z takich elementów wystroju w swoim stary mieszkaniu i również w nowym domu zdecydowałam się na takie formy dekoracji wnętrz.

1. Panele 3D

To jeden z najnowszych elementów dekoracyjnych jakie możemy znaleźć na rynku. Ja zdecydowałam się na betonowe panele 3D, które zamontowaliśmy w przedpokoju. Wybrałam małe kwadraty, które tworzą na ścianie przestrzenny wzór. Początkowo nie byłam do nich zbytnio przekonana. Bałam się, że nie będą zbytnio przytulne. Jednak, to jak finalnie prezentują się na ścianie, bardzo mi się podoba. Panele przed położeniem zostały zaimpregnowane specjalnym płynem, tak aby nie chłonęły wody i dało się je bezproblemowo wyczyścić w razie potrzeby. Panele są dostępne w co najmniej kilku wzorach. Najbardziej skłonna byłam kupić takie w kształcie hekasagonów. Jednak nie udało mi się ich kupić stacjonarnie, a z uwagi na to, że są ciężkie, to zamówienie ich było nieopłacalne ponieważ koszty transportu przewyższały sam zakup. Za ich duży plus uważam to, że są bardzo twarde i praktycznie niezniszczalne. Przy małych rozbrykanych dzieciach opcja niezniszczalności jest na wagę złota. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć panele 3D w moim przedpokoju. Jednak zamontowane w pokoju będą równie świetnie dopełniać wnętrze.

2. Fototapeta

Jest to rozwiązane, na które zdecydowałam się w dziecięcych pokojach. Do pokoiku córki wybrałam fototapetę z księżniczką i zamkiem. Moja 3 latka jak każda mała dziewczynka marzy o tym, żeby zostać księżniczką. Dlatego, aby w swoim małym królestwie czuła się wyjątkowo, postanowiłam ozdobić ściany właśnie fototapetą w księżniczki. W pokoju syna też planuję założyć fototapetę. Jako, że mój 10 latek marzy o pokoju w piłkarskim stylu, to takiej fototapety będę dla niego poszukiwać.

3. Cegła

Cegła jako dekoracyjny element wnętrz zdecydowanie przeżywa swoją drugą młodość. Od początku byłam nastawiona na wykończenie ściany w salonie czerwoną cegłą. Jednak w moim mieście, które do metropolii nie należy, oczywiście kupienie naturalnej cegły nie było możliwe. Podobnie jak w przypadku paneli w kształcie heksagonów koszty transportu przewyższały cenę samego zamówienia. Dlatego również w tym przypadku zdecydowałam się na kompromis. Na ścianie w salonie założyłam białą cegłę gipsową. Niestety czerwona cegła z gipsu wygląda dla mnie bardzo sztucznie, ale już ta w białym kolorze prezentuje dużo lepiej. Z efektu jaki uzyskałam jestem zadowolona i po czasie stwierdzam jednak, że biała cegła była znacznie lepszym wyborem, ponieważ idealnie skomponowała się kolorystycznie z resztą wnętrza. Na zdjęciu poniżej kawałek mojej nowej ściany 😉

Która z opcji wykańczania ścian najbardziej wpadła Wam w oko? Może macie inne inspiracje?

Similar Posts