Czy wypada dać alkohol w prezencie ? – .

Dawanie alkoholu jako prezent zawsze było dosyć kontrowersyjne. W niektórych przypadkach bowiem jest to podarunek pożądany, a w innych niezręczny. Często słyszy się także, że podarunek w postaci butelki trunku jest niezbyt elegancki.

Są sytuacje, w których rzeczywiście nie powinno dawać się go w prezencie. Jedna z nich są święta Bożego Narodzenia. Dosyć niefortunnie będzie znaleźć pod choinką tak zwane procenty. Kiedy idziecie odwiedzić świeżo upieczoną mamę butelka trunku też będzie faux-pas. Kiedy wpadacie w odwiedziny do kogoś kto choruje, lub na stałe przyjmuje leki też lepiej będzie nie kupować alkoholu. Nie będzie to też najlepszy prezent dla kogoś, kto ma problem z umiarem w jego spożywaniu – lepiej oszczędzić mu dodatkowych pokus.
Są jednak sytuacje, w których alkohol będzie prezentem bardzo na miejscu. Coraz częściej zdarza się, że narzeczeni w zaproszeniach ślubnych proszą aby zamiast kwiatów przynieść butelkę wina. Kwiaciarnie już nawet specjalizują się w fantazyjnym przybieraniu takich ślubnych butelek. Alkohol będzie też dobrym prezentem jeśli idziecie poznać przyszłych teściów. Dla pani domu wypada kupić bukiet kwiatów, a dla przyszłego teścia butelkę whisky lub bourbon. Są to trunki eleganckie i idealnie nadają się na taką okazję. Jeśli zostaliście zaproszeni na kolację do znajomych, to również nie wypada przyjść z pustymi rękoma. Tutaj najodpowiedniejsze będzie wino. Kiedy zostaliście zaproszeni na kolację do osób, które znacie bardzo słabo, lub których nie znacie w ogóle, to również alkohol sprawdzi się jako podarunek. Jest to sytuacja, w której jesteście osobą towarzyszącą, a chcielibyście sprawić na nowo poznawanych osobach miłe wrażenie. Butelka trunku będzie też miłym prezentem jeśli chcecie podziękować za przysługę. Kiedy ktoś Wam pomógł w ważnej sprawie, to miłym gestem będzie jeśli podarujecie mu butelkę dobrego alkoholu. Trunek będzie też na miejscu jeśli pragniecie odwdzięczyć się za pracę, za którą ktoś nie chciał wynagrodzenia. Przyjaciel lub sąsiad pomógł Wam na przykładać skręcić nowe meble, czy załatać dziurę w dachu. Wtedy również buteleczka pełna procentów będzie właściwa. Jeżeli samodzielnie robicie domowe nalewki lub wina, to jak najbardziej obdarowana osoba powinna się ucieszyć. Raczej nie powinna dawać się w prezencie piwa, chyba że jest to podarunek za przysługę i świetnie się znacie. Każda forma alkoholu jako podarunek jest dozwolona, jeżeli wracacie z jakiejś dalekiej podróży i przywozicie dla rodziny i przyjaciół tamtejsze trunki. Wtedy nie zwracajcie uwagi na konwenanse i przywieźcie z podróży to z czego słynie dany region.

A Wy w jakich sytuacjach dajecie alkohol jako prezent? Czy może uważacie, że nie jest to najlepszy pomysł?

Nowszy post Starszy post

Similar Posts