Czym czyścić skórzaną tapicerkę w motocyklu ? – .

Skórzana tapicerka w motocyklu jest znacznie bardziej narażona na uszkodzenia niż ta, którą posiadamy w samochodzie. Motocykl jest wystawiony na niesprzyjające warunki atmosferyczne, dlatego wszystkie elementy ze skóry powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć.

Już niebawem sezon na jednoślady rozpocznie się pełną parą. Motocykl po zimie wymaga nie tylko przygotowania technicznego, ale również zabezpieczenia i odświeżenia skór. Skóra jest materiałem wytrzymałym, ale po pewnym czasie traci swój blask i wymaga też regularnej konserwacji. Zabiegi pielęgnacyjne na skórzanej tapicerce powinno się wykonywać jedynie specjalnie przeznaczonymi do tego celu preparatami i dedykowanymi kosmetykami. Mamy wtedy pewność, że nie uszkodzimy i nie odbarwimy tapicerki. Przy naszym motocyklu po raz kolejny korzystam z produktów marki Colourlock. Preparaty tej marki świetnie poradziły sobie z kompletem wypoczynkowym z naturalnej skóry. Zdjęcia z czyszczenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Mogłoby się wydawać, że czarną skórę łatwiej jest utrzymać w dobrej kondycji. Jednak ten kolor tapicerki bardzo szybko traci swój blask i matowieje. Na kondycje czarnej skórzanej tapicerki najgorzej wpływa słońce. Po jednym wyjeździe w słoneczny dzień cała skóra w motocyklu wymaga czyszczenia. 

Na zdjęciach motocykl Honda VTX 1300 podczas czyszczenia skór. Zastosowany został Zestaw Strong do czyszczenia skór samochodowych i mebli W skład zestawu wchodzi Środek czyszczący STRONG Cleaner z aplikatorem piany, pojemność preparatu to 200 ml. Preparat konserwujący Leder Versiegelung o pojemności 150 ml – ma on postać mleczka. Ponadto w opakowaniu znajdziemy szczoteczkę do czyszczenia oraz mikrofibrę. 

Użycie zestawu zostanie pokazane na oparciu siedziska motocyklisty. Tutaj bowiem znajdowały się niewielkie białe plamy, które od jakiegoś czasu nie chciały się doczyścić. Jednym słowem oparcie wyglądało najmniej korzystnie, dlatego od niego zaczęliśmy czyszczenie. Pierwszym krokiem jest użycie preparatu czyszczącego. Piankę nakładamy na szczotkę, a następnie delikatnymi, okrężnymi ruchami czyścimy skórę. Po dokładnym umyciu zbieramy brudną pianę ściereczką z mikrofibry.


Po użyciu piany tapicerka jest idealnie doczyszczona, ale też matowa, dlatego konieczne jest użycie mleczka. Czekamy kilka chwil, żeby skóra wyschła po czyszczeniu. Następnie na czystą szmatkę nakładamy preparat konserwujący w postaci mleczka i nakładamy go na skórę. Kosmetyk ten nie tylko zakonserwuje i zabezpieczy tapicerkę, ale nada jej również pięknego blasku. 

Po użyciu zestawu z tapicerki zniknęły białe plamy, które tkwiły na oparciu od poprzedniego sezonu. Tapicerka nabrała pięknego blasku. Idealnie widać to na zdjęciach zrobionych z oddali gdzie widać cały motocykl. Oparcie jest czyste i pięknie błyszczy, natomiast reszta motocykla jest jeszcze przed czyszczeniem. Ogromną różnicę widać patrząc na kufry, które w porównaniu z oparciem są bardzo matowe i pozbawione blasku. Poniżej zobaczycie zdjęcia oparcia przed i po czyszczeniu pianą. Widać tutaj dokładnie, że pozbyliśmy się białych nieestetycznych plam. 


Jeżeli chodzi o wydajność preparatów, to będziecie bardzo zadowoleni. Po wyczyszczeniu całego motocyklu w butelkach widać nieznaczny ubytek. Dlatego myślę, że jednym takim zestawem skutecznie wyczyścicie nie tylko motocykl, ale również tapicerkę samochodową, a nawet meble. Cena za taki zestaw nie jest wygórowana, biorąc pod uwagę, chociażby wartość motocykla. Jak wiadomo motocykliści, to miłośnicy skór, dlatego produkty Colourlock będą nam długo towarzyszyły.

Similar Posts