Dar od Natury – zakupy na zdrowie – .

Ostatnio z uwagi na zalecenia lekarza muszę bardzo dbać o swoją dietę. Staram się kupować dla siebie jak i dla domowników to, co najzdrowsze. Dlatego właśnie wybrałam się na zakupy do sklepu “Dar od Natury”.

Zamówiłam to co lubimy najbardziej i co jest na porządku dziennym w mojej kuchni:

– Makaron razowy żytni

– Makaron Kujawski

– Sok pomidorowy naturalny – Gryszczeniówka

– Sok jabłkowy tłoczony z czarnym bzem

– Czarna porzeczka

– Kwiat lipy

– Otręby żytnie bio

– Miód drahimski gryczany

Na stronie sklepu Dar od Natury znajdziecie takie produkty jak: makarony, kasze, płatki i otręby, kawy, konfitury i dżemy, miody, mydła, soki, syropy, przetwory, produkty sypkie, przyprawy.

Sklep w swojej ofercie ma również zestawy prezentowe. Jeżeli macie w swoim otoczeniu kogoś kto zwraca uwagę na to jakie spożywa produkty i chcecie sprawić mu prezent to uważam, że oferta Dar od Natury to świetny pomysł. Sklep zapakuje wasze zakupy w piękną i solidną drewnianą skrzynkę. Koszt takiego opakowania zależy od wielkości ( mamy 3 do wyboru), od razu zaznaczam, że nie jest to jakaś zawrotna suma ceny wahają się od 29,99 zł do 36,99 zł.

Ja wam opowiem troszeczkę o moich zakupach. Zacznijmy od soków: sok pomidorowy i sok jabłkowy z czarnym bzem. Niestety nie mam realnych zdjęć soku jabłkowego ponieważ został on natychmiast wypity przez Oskara, a butelka nam się stłukła – dlatego pozwoliłam zapożyczyć sobie zdjęcie soku ze strony internetowej sklepu.

W składzie soku pomidorowego znajdziemy jedynie pomidory, sól i pieprz. Sok jest wytwarzany sezonowo z polskich pomidorów, nie konserwantów, jest pozbawiony cukru. Pasteryzowany.Sok jest  cudownie gęsty i w mojej kuchni służy do przygotowywania zupy pomidorowej

Skład soku to 88% soku jabłkowego i 12% soku z czarnego bzu. Jest to nieklarowany, naturalny sok, który został wpisany do krajowego rejestru produktów tradycyjnych, gdyż sposób jego wytwarzania jest kontynuacją dawnych receptur tłoczenia soków. W smaku jest rewelacyjny, a jego skład mówi sam za siebie, czysta natura.

Konfitura z czarnych porzeczek, skład: czarne porzeczki, cukier trzcinowy, nierafinowany, naturalna pektyna jabłkowa. U nas oczywiście konfitura wylądowała na racuchach, które dzieciaki wprost uwielbiają.

Otręby żytnie Bio, czyli bogactwo błonnika. Otręby są codzienną częścią mojej diety dodaję je do jogurtu naturalnego. Zdarza mi się również upiec domowy chleb z otrębami.

Makarony robię sama od zawsze. Tak byłam przyzwyczajona w domu rodzinnym, ponieważ zarówno moje babcie jak i rodzice sami robili makaron. Jednak zdarzają się awaryjne sytuacje, takie w których wykonanie makaronu jest niemożliwe i wtedy musimy sięgnąć po sklepowy produkt. Jednak nie kupuję nigdy popularnych makaronów z reklam. Stawiam na tradycję i zdrowie. Makaron żytni w swoim składzie ma tylko mąkę żytnią i wodę. Makaron kujawski: mąkę pszenną, wodę , jaja i beta karoten. Kiedy zabraknie domowych wyrobów, te makarony, są dla mnie jedyną alternatywą.

W moim domu miód jest przysmakiem, zarówno ja z mężem jak i dzieciaki zajadamy się miodem. Moje dzieciaki bardzo rzadko chorują, antybiotyki i lekarstwa na przeziębione to dla nas całkiem odległy temat. Tym razem, ze względu na moją dietę zdecydowałam się na miód drahimski gryczany. Cechyje go silny aromat kwiatu gryki i bardzo ciemny brązowy kolor. Miód jest bardzo słodki i ma silne właściwości uodpraniające. Miód gryczany przyczynia się do zwiększenia poziomu hemoglobiny we krwi, pomaga przyswajać witaminę C. Jest zalecany przy chorobach serca, anemii, miażdżycy , w nerwicach, w stanach wyczerpania psychicznego. Wskazany jest przy kruchości naczyń krwionośnych. Jest zalecany w diecie antynowotworowej. 

Kwiat lipy – produkt obowiązkowy, gdy nadchodzi jesień. Nawet jeżeli ktoś w domu złapie jakąś infekcję to nie biegniemy od razu do apteki. Zazwyczaj leczymy się domowymi sposobami, należy do nich picie naparu z kwiatu lipy. Kiedy pojawia się gorączka sięgamy po herbatkę z kwiatu lipy, która ma właściwości napotne przy podwyższonej temperaturze np: grypie lub przeziębieniu. Ta herbatka jest u nas jesiennym must have.

Jak widzicie cała oferta sklepu to produkty naturalne. Próżno szukać tutaj konserwantów, polepszaczy, barwników i aromatów. W sklepie Dar od Natury nie znajdziecie asortymentu, który zawierałby jakąkolwiek chemię spożywczą. Nie musicie biegać po 10 marketach i szukać półek z ekologiczną żywnością, ponieważ tutaj macie wszystko pod ręką, a wysyłka jest naprawdę ekspresowa. 

Kochani jaka jest jeszcze korzyść oprócz, tej oczywistej, czyli naszego zdrowia? Bardzo ważna, czyli wpieranie polskich producentów i małych , zazwyczaj rodzinnych manufaktur, które wkładają w produkcję całe swoje serce. Ja osobiście ucieszyłam się, gdy zobaczyłam, że kilka produktów pochodzi z mojego regionu, czyli z Kujaw. 

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanych i zdrowych zakupów 🙂

Similar Posts