Delikatność w strefie intymnej – Ginger Organic – .

Wszystkie posiadaczki wrażliwej i delikatnej skóry wiedzą, że ten problem nie dotyczy tylko twarzy, czy rąk i nóg. Problem ten u kobiet dotyczy w szczególności sfery intymnej, która jest narażona na dodatkowe podrażnienia.

O ile do twarzy i ciała jesteśmy w stanie bez problemu dobrać odpowiednie kosmetyki to jeżeli chodzi o miejsca szczególnie wrażliwe na naszym ciele to czasami same kosmetyki nie wystarczą. Jedną z kluczowych spraw jest oczywiście dobranie odpowiedniego do wrażliwej skóry płynu do higieny intymnej. Jednak nie mniej ważne o ile nie najważniejsze jest zadbanie o naszą strefę intymną w “te dni”. Podczas miesiączki bowiem wymaga nie tylko zdecydowanie częstszej higieny, ale również dobrania odpowiednich podpasek, wkładek, czy tamponów. 

Ja będąc posiadaczką niezwykle wrażliwej skóry mam ogromny problem podczas miesiączki ponieważ niemalże wszystkie dostępne na rynku podpaski wywołują u mnie podrażnienia. Zazwyczaj są one wykonane ze sztucznych materiałów, które w zetknięciu z moją skórą wywołują duży dyskomfort.

Podczas ostatnich zakupów natknęłam się na produkty Ginger Organic, które postanowiłam wypróbować.

Ginger Oragnic to linia produktów do higieny intymnej: wkładki, podpaski oraz tampony. To co wyróżnia te produkty to na pewno to, że wyprodukowane są  z organicznej bawełny, która jest nie tylko delikatna, ale także hipoalergiczna. Bawełna, z której są wykonane wymienione produkty jest najwyższej jakości certyfikowanym materiałem. W składzie próżno szukać GMO, syntetyków, substancji chemicznych, chloru, dioksyn, czy pestycydów. Produkty wolne są też od substancji zapachowych i składników silnie alergizujących. 

Certyfikaty bezpieczeństwa, którymi opatrzona jest linia Ginger Organic:

Ecocert Organic Cosmos – produkty w 100% organiczne pochodzące z ecofarm i biodegradowalne

Allergy Certified – bez szkodliwych substancji, bez zapachów, bez barwników, przebadany dermatologicznie pod kątem alergiczności

Nordic Ecolabel – produkty bezpieczne dla środowiska i nie testowane na zwierzętach

GOTS – produkty ekologiczne

FSC – spełniają standardy gospodarki leśnej, która bierze pod uwagę aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne

Moją recenzję zacznę od tego, że same opakowania całej serii kosmetyków na pewno zwracają na siebie uwagę. Produkty zapakowane są w w tekturowe kartoniki, które są utrzymane w bardzo fajnym tradycyjnym i jednocześnie bardzo nietuzinkowym designie. Na łazienkowej półce wyglądają po prostu bardzo elegancko.

Podpaski na noc
W opakowaniu znajduje się 10 oddzielnie zapakowanych podpasek. Taka forma opakowania jest bardzo higieniczna i praktyczna. Możemy bowiem zabrać pojedyncze sztuki np. do torebki. Podpaski są dosyć sporych rozmiarów i mają szerokie skrzydełka. Ładnie przylegają do bielizny, nie przesuwają się nie podwijają. Są również bardzo dobrze wyprofilowane. Jeżeli chodzi o chłonność również jestem zadowolona ponieważ obyło się bez żadnych przykrych niespodzianek.

Tampony z aplikatorem


W opakowaniu zajdziemy 14 sztuk tamponów wyposażonych w specjalny aplikator, są one oczywiście oddzielnie pakowane. Tampony są bardzo chłonne i wygodne w użyciu. Łatwo i sprawnie się aplikują. W ciągu dnia czuję się z nimi bardzo komfortowo i swobodnie. W niczym mnie nie ograniczają bo po pierwszych testach wiem, że jestem doskonale chroniona. Świetnie dały radę podczas biegania i codziennych ćwiczeń.

Wkładki higieniczneW kartoniku znajdują się 24 sztuki oddzielnie pakowanych wkładek. Wkładki podobnie jak podpaski są idealnie dopasowane do bielizny, mają bardzo anatomiczny kształt. Nie przesuwają ani nie odklejają się podczas użytkowania. 

Ze wszystkich 3 produktów jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim z  tego, że są one bardzo delikatne i nie podrażniły w żaden sposób mojej niezwykle wrażliwej skóry. Nie dają uczucia mokrej skóry, świetnie absorbując wilgoć. Dzięki temu, że wykonane są z czystej bawełny mam pewność, że moja skóra oddycha, a w miejscach intymnych nie tworzą się odparzenia  – co niestety wcześniej zdarzało się u mnie dość często. Bardzo się cieszę, że znalazłam w końcu produkty, które są skierowane  w dużej mierze dla takich wrażliwców ja.

Similar Posts