Desery Cykoria – .

Kiedy są takie dni jak dziś, a pogoda w kratkę to warto poprawić sobie humor czymś pysznym . A cóż może być lepszego niż lody i królowa czerwca truskawka? No chyba już tylko bita śmietana!!

Podam wam dzisiaj przepis na deser który dosłownie robi się sam 🙂 Lody waniliowe z truskawkami i bitą śmietaną- brzmi pysznie i jeszcze lepiej smakuje. Gdy brak czasu i pomysłu z pomocą przychodzi Cykoria, która oferuje nie tylko wszelkiego rodzaju przyprawy, ale także komponenty dzięki którym możemy stworzyć pyszne desery.

Czego potrzebujemy?

200 ml mleka

Lody waniliowe Cykoria

Świeże truskawki

Śmietanę min. 30 %

Cukier puder

Cukier waniliowy

Fix do ubijania śmietanki Cykoria

Do 200 ml mleka wsypujemy Lody Cykoria i ubijamy mikserem ok 3 minuty. Zaopatrzcie się w wysokie naczynie , ponieważ masa lodowa kilkukrotnie zwiększy swoją objętość zamieniając się w delikatną piankę. Tak powstałą masę przekładamy do salaterek, zabezpieczamy folią spożywczą i wstawiamy do zamrażalnika na ok 3 godziny. Następnie ubijamy śmietankę razem z Fixem , dwiema łyżeczkami cukru pudru i łyżeczką cukru waniliowego. Gotową śmietankę zabezpieczamy folią spożywczą , żeby nie obeschła i wstawiamy do lodówki na czas zamrażania naszych lodów. W tym czasie możemy również przygotować sobie truskawki lub inne ulubione owoce.

Kiedy lody nabiorą właściwej konsystencji dekorujemy je bitą śmietaną i truskawkami – wariacje są dowolne oczywiście, ale my taki zestaw lubimy najbardziej! Lody wyszły pyszne, o intensywnym waniliowym smaku, a bita śmietana miała idealną konsystencję i smak!!

Smacznego!!

Similar Posts