Dieta pudełkowa i inne zdrowe nawyki – .

Dbanie o wygląd, zdrowie i dobre samopoczucie powinno być dla każdego codziennym nawykiem. Jakie są zatem najlepsze sposoby, aby nie tylko dobrze wyglądać, ale również dobrze się czuć?! W tym artykule znajdziecie kilka przydatnych porad związanych ze zdrowymi nawykami. 

Każda dieta i zmiana stylu życia wydaje się na początku bardzo trudna. Jednak nie taki diabeł straszny. Wystarczy wprowadzić w swoją codzienność kilka zdrowych przyzwyczajeń i zacząć wszystko metodą małych kroków. Nie polecałabym nikomu na początek drastycznych i rygorystycznych zmian. Według mnie zazwyczaj przynosi to odwrotny od zamierzonego rezultat. Zatem zacznijmy powoli zmieniać naszą codzienność, aby móc cieszyć się lepszym samopoczuciem i zdrowiem. “Efektem ubocznym” będą też zmiany w naszym wyglądzie.

1. Woda

Zacznij dzień od szklanki wody z cytryną. Taka mikstura wspomaga trawienie, powoduje uczucie sytości, oczyszcza organizm z toksyn, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu, nawadnia organizm. W ciągu całego dnia osoba dorosła powinna wypijać około 3 litrów wody dziennie. Unikajmy kolorowych i gazowanych napojów. Organizm bardzo źle reaguje na odwodnienie, niemalże natychmiast pojawiają się bóle głowy, osłabienie i przemęczenie. Dlatego tak ważnym jest odpowiednie nawodnienie naszego organizmu.

2. Dieta pudełkowaDieta jest jednym z kluczowych zdrowych nawyków. Odpowiednio zbilansowana potrafi zdziałać cuda dla naszego organizmu. Zacznijmy przede wszystkim od wyeliminowania słodyczy i fast foodów. Ułożenie odpowiedniej dla nas diety najlepiej oddać w ręce profesjonalistów. Takich znajdziemy w eatzone.pl. Ułożycie tutaj dietę pod okiem dietetyka. Dieta pudełkowa, to najwygodniejsza z form cateringu dietetycznego. Praktycznie nie musimy się o nic martwić. Nie interesują nas zakupy, szukanie produktów i gotowanie. Nie musimy sami liczyć kalorii i martwic się o odpowiednią ilość składników odżywczych w każdym posiłku. Pełnowartościowe posiłki zostają nam dostarczone pod dowolny wskazany adres w każdym mieście w Polsce. Wszystkie dania przygotowane są z najwyższej jakości składników. Kolejnym plusem takich posiłków jest różnorodność. Ile znacie przepisów na zdrowe posiłki?! Zapewne niewiele. Catering dietetyczny nie wymaga od nas stania w kuchni i ciągłego wymyślania lub poszukiwania nowych receptur na dania. Zazwyczaj jeśli coś gotujemy, to mamy posiłek na kilka dni. Wykupując dietę codziennie dostajemy coś nowego. Nie ma mowy, o tym że popadniemy w kuchenną nudę i monotonię. Posiłek mamy podany praktycznie “pod nos” więc prawdopodobieństwo, że zaczniemy podjadać między posiłkami jest o wiele mniejsze. Dodatkowo gotowe danie, które na nas czeka mobilizuje bardziej do wytrwania w diecie. Zapewne już po kilku dniach od zastosowania diety poczujecie jej pozytywne skutki.  Poprawi się Wasze samopoczucie, oraz wygląd skóry. Wiele osób dyskutuje na temat ceny takiej diety. Jednak pod uwagę trzeba wziąć kilka kwestii. Nie robimy zakupów, więc odchodzi nam koszt produktów. Nie zużywamy prądu, gazu i wody potrzebnej do przygotowania posiłków. Nie jeździmy po sklepach i nie tracimy paliwa. A co najważniejsze nie tracimy bezcennego dla wszystkich czasu.

3. Aktywność fizyczna

Hasło aktywność fizyczna dla mnie osobiście ma dosyć szerokie znaczenie. Nie mam tutaj na myśli dźwigania ciężarów na siłowni, chociaż jak ktoś to lubi to jak najbardziej popieram. Dla mnie aktywność fizyczna kryje się na początek w niewielkiej zmianie nawyków. Zawsze jeździsz windą? Zamień ją na schody, na początku może być ciężko, ale już po kilku razach wejdzie Ci to w nawyk. Jeśli jedziesz autobusem lub tramwajem zaledwie kilka przystanków, to pomyśl o tym żeby wyjść 20 minut wcześniej i zrobić sobie spacer – zwłaszcza jeśli pogoda sprzyja. Jeżeli do pracy dojeżdżasz samochodem, to pomyśl o tym żeby chociaż kilka razy w miesiącu pokonać tą trasę rowerem. Jeżeli nie dla Ciebie są siłownia, czy bieganie, to może warto pomyśleć o tańcu. Jest to jedna z przyjemniejszych form aktywności fizycznej, która również uruchamia większość mięśni i znacznie poprawia kondycje. Jeżeli lubicie pływać to nie ma nic lepszego niż basen. Drobne zmiany w codziennych nawykach mogą okazać się kluczowe, aby całkowicie zmienić styl życia. Wasz organizm podziękuje Wam za to z nawiązką. Będziecie wypoczęci, dostaniecie dodatkowego kopa w postaci nowych pokładów energii. Wszystkie niepozorne zmiany zaprocentują lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Aktywność fizyczna, odpowiednia ilość wody, oraz zbilansowana dieta to klucz do sukcesu. Największe wyzwanie zawsze stanowi trzymanie się diety. Zatem tutaj najlepiej zdecydować się właśnie na catering dietetyczny, który znacznie ułatwi nam wytrwanie w swoich postanowieniach. 

Jak wygląda Wasza dieta i zdrowe nawyki? Korzystaliście z dobrodziejstw diety pudełkowej ?

Nowszy post Starszy post

Similar Posts