Gość w dom – materac w dom ;) – .

Mieszkam z moją rodzinką w małym mieszkaniu i gdy przyjeżdżają do nas goście to nie lada wyzwaniem jest żeby się jakoś sensownie pomieścić. W ciągu najbliższych lat planujemy przeprowadzkę do domu, który niebawem zacznie się budować i tam już będzie przewidziany pokój gościnny, jednak do tego czasu musimy sobie jakoś radzić.

Gości miewamy dosyć często ponieważ większość mojej rodziny mieszka na drugim końcu Polski. Kiedy nas odwiedzają musimy zapewnić im oczywiście nocleg. Ja z rodziną żyję w bardzo dobrych i bliskich relacjach i nocowanie w hotelach, w ogóle nie wchodzi w grę.  W moim mieszkaniu są tylko dwa pokoje: salon i pokój dzieci. My z mężem śpimy w salonie, a każde z dzieciaków ma w pokoiku swoje pojedyncze łóżko. Dlatego gdy zapowiadali się u nas goście to mąż zmuszony był spędzić nockę u swoich rodziców, a ja spałam na pożyczonym rozkładanym leżaku u dzieciaków w pokoju. Nie wypada przecież położyć gości, którzy jechali przez pół Polski, na podłodze. Zawsze oddajemy swoje łóżko żeby wszyscy czuli się w naszym domu komfortowo i wygodnie. Mamy również bliskich znajomych za granicą, którzy 3 razy do roku składają nam kilkudniowe wizyty. Dlatego postanowiliśmy z mężem rozwiązać nasz problem kupując wygodny materac. Swoich zakupów dokonaliśmy na stronie hop-sport.pl Mąż znalazł tam kilka fajnych materacy, z których wybraliśmy taki, który idealnie mieści się w pokoju naszych dzieciaków i spokojnie we dwójkę możemy się na nim wyspać. Gości natomiast tak jak dotychczas lokujemy w naszym łóżku i każdy wygodnie przesypia noc. 

Wybraliśmy wysoki, dwuosobowy materac pokryty welurem, także śpi się na nim jak na normalnym łóżku. Zaskoczyło mnie to, że materac ma wbudowana elektryczną pompkę, także w kilka chwil jest nadmuchany i gotowy do użycia. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsce chowamy go w dołączoną torbę, wkładamy do szafy i po kłopocie. Wszystko odbywa się sprawnie, szybko i bez zbędnego bałaganu. 

W moim województwie teraz trwają ferie, syn zaprosił na noc dwóch kolegów. Materac przeszedł ekstremalne testy wytrzymałościowe. Przeżył trzech ośmiolatków, także na pewno jest solidny i wiele wytrzyma 😉

A Wy moi drodzy, jakie macie patenty na gości?

Similar Posts