Jak ozdobić ściany w pokoju nastolatka? – .

Dzisiaj słów kilka, o tym na jakie ozdoby na ścianach zdecydować się w pokoju młodego człowieka. Mój syn jest w tak zwanym wieku przejściowym. Nie jest już maluchem, ale nie jest jeszcze nastolatkiem. W lato wyremontowaliśmy jego pokoik. Dziecinne łózko poszło precz – zastąpiła je “dorosła” sofa. Ściany z kolorów żółty i niebieski zmieniły barwę na szarą.

Ze ścian zniknęły dziecinne obrazki, plakaty, naklejki z postaciami z bajek itp.  Nad biurkiem powiesiliśmy dużą suchościeralną tablicę – na której Oskar zapisuje swoje notatki i pomysły. Nad znalazła się półka na puchary i medale sportowe. Została nam jedna pusta ściana, która aż prosiła żeby ja jakoś wykorzystać. Pomysły były różne:

Tradycyjne obrazy

Naklejki na ścianę

Obrazy na korku 

Był też pomysł na tradycyjną tablicę korkową. Jednak udało mi się znaleźć w internecie połączenie obrazu i tablicy korkowej. Brzmi ciekawie prawda ! Zdecydowaliśmy się na wzór mapa świata. Bardzo spodobał mi się ten pomysł, ponieważ obraz spełnia nie tylko funkcje estetyczną, ale również edukacyjną. Chociaż Oskar w szkole geografii jeszcze nie ma to bardzo się tym interesuje. Wzorów było bardzo dużo, więc wybór nie był łatwy. Oskar jednak zdecydował się na mapę z podziałem administracyjnym, na której są również umieszczone flagi wszystkich państw z podziałem na kontynenty. Obraz jest naprawdę wysokiej jakości i świetnie prezentuje się na ścianie. Możemy w niego wbijać pineski, tak ja w tradycyjną tablicę korkową.  Jest leciutki także nie trzeba wkręcać w ścianę jakiś wielkich kołków, żeby go zawiesić. Wydruk jak możecie zobaczyć na zdjęciach jest wysokiej jakości, kolory są nasycone i nie widać żadnych pikseli. Ma wybraliśmy format 120×80, który wypełnił nam całą pustkę na ścianie. Najbardziej jako rodzica cieszy mnie to, że mój syn naprawdę z tej mapy korzysta i słysząc jakieś informacje ze świata biegnie do mapy sprawdzić gdzie to wszystko się wydarzyło. Dni są teraz bardzo ponure, a u Oskara w pokoju jest dosyć ciemno, więc ciężko mi było zrobić dobre zdjęcia. Trochę widać cienie od sztucznego światła, jednak przez ostatnie dni słońca u mnie brak. Jak prezentuje się mapa Oskara możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej 🙂


Jak podoba Wam się nasz pomysł na ozdobę ścian? Macie jakieś inne propozycje?

Similar Posts