Jak pielęgnować meble ze skóry ? – .

Meble wykonane z naturalnej skóry wymagają szczególnej pielęgnacji. Aby przez długie lata cieszyć się ich pięknem powinniśmy chociaż raz na pół roku wykonać odpowiednie zabiegi, aby utrzymać je w czystości i dobrej kondycji. 

Czyszczenie mebli skórzanych, to zabieg który ma na celu nie tylko odświeżenie ich wyglądu, ale również konserwacje skór. Odpowiednio zabezpieczone meble będą nam bowiem służyły przez wiele lat. Kupno skórzanych mebli to spory wydatek, dlatego też warto dokonywać czyszczenia specjalnie dedykowanymi do tego celu środkami.

W tym poście możecie zobaczyć jak doczyściłam skórzane meble marki Kler zestawem marki Colourlock. Na pierwszy rzut oka meble nie wydawały się jakoś szczególnie brudne. Jednak jasne meble w domu, w którym są małe dzieci i zwierzęta nie unikną codziennych zabrudzeń. Jak bardzo brud osadził się na sofach zobaczyłam dopiero używając środka do czyszczenia skór.


Żeby doczyścić i później odpowiednio zaimpregnować meble skorzystałam z profesjonalnego zestawu do mebli skórzanych. Środki te mają za zadanie nie tylko skutecznie wyczyścić, ale również zakonserwować i poprawić wygląd skórzanej tapicerki. W skład takiego zestawu wchodzą dwa preparaty. Pierwszy z nich to: Soft Clean 200 ml –  to delikatny środek czyszczący, drugi to Leder Versiegelung 150 ml – środek zabezpieczający i chroniący tapicerkę. W opakowaniu znajdziemy również szczotkę, mikrofibrę i miękką szmatkę.
Czyszczenie skórzanej tapicerki

Jest to proces, który zawsze wydawał mi się wyjątkowo czasochłonny i mozolny. Jednak ostatnie sprzątanie było wyjątkowo przyjemne. Na pierwszych zdjęciach nie widać tak bardzo zabrudzeń na meblach, dopiero podczas czyszczenia kolejnych elementów można zobaczyć ogromną różnicę. Pokażę Wam to na przykładzie fotela. Wyczyszczony fotel w porównaniu z nietkniętą sofą robi ogromne wrażenie. Doczyszczenie wielkiego fotela zajęło mi zaledwie 20 minut. Czyszcząca pianka naprawdę nie wymaga od nas wielkiego wysiłku. Wystarczy nałożyć ją na szczotkę i za pomocą okrężnych ruchów czyścić tapicerkę. Pianka dosłownie rozpuszcza brud i wyciąga go ze wszystkich zakamarków. Powstałą brudną pianę wystarczy zebrać dołączoną do zestawu ściereczką z mikrofibry. Naprawdę nie wymaga to większego wysiłku, nie trzeba trzeć, wystarczy delikatnie rozprowadzić piankę po tapicerce.


Konserwacja skórzanej tapicerki

Po tym jak skóra wyschnie po czyszczeniu, możemy przystąpić do jej konserwacji. Pomoże to ochronić tapicerkę nie tylko przed codziennymi zabrudzeniami, czy przebarwieniami z odzieży np. plamy od jeansu. Preparat Leder Versiegelung ochroni również naszą skórę przed szybszym zużyciem. Środek ma postać mleczka, ale nie jest ono gęste i bardzo łatwo rozprowadza się po tapicerce. Mleczko rozprowadzamy za pomocą dołączonej do zestawu miękkiej szmatki. Trzeba pamiętać, że konserwacji dokonujemy tylko i wyłącznie na wyczyszczonej tapicerce. Taki zabieg w zależności od intensywności z jaką zużywamy skórę wystarcza na 3-6 miesięcy.
Na ostatnim zdjęciu możecie zobaczyć ogromną różnicę między wyczyszczonym i zaimpregnowanym fotelem, a sofą, która czekała na swoją kolej. Specjalnie tutaj nie czyściłam wszystkich mebli, aby pokazać Wam ten, moim zdaniem, spektakularny efekt. Najważniejsze jest dla mnie to, że został on osiągnięty przy naprawdę niewielkim wysiłku. Praca z preparatami marki Colourlock okazała się bardzo przyjemna.
Fotel wygląda dosłownie jak nowy. Dopiero przy zestawieniu ze sobą dwóch mebli widać jak ogromna jest różnica. Preparaty firmy Colourlock rewelacyjnie się sprawdziły. Tutaj macie bezpośredni link do zestawu, którego używam – TUTAJ

Nowszy post Starszy post

Similar Posts