Jak pozbyć się kurzu po remoncie ? – .

Ten kto robił w swoim życiu remont domu lub mieszkania wie jak ciężko pozbyć się kurzu. Szlifowanie gładzi, kładzenie podłóg i wszelkie prace związane z remontem niosą za sobą ogromny bałagan. Jednak największą zmorą każdego remontu jest wszechobecny kurz.

Pył potrafi się dostać dosłownie w każdy zakamarek domu. Obklejanie folią zdecydowanie ochroni nasze meble. Jednak przy ściąganiu wszelkich zabezpieczeń cały pył, który na nich osiadł ląduje na podłodze. Dla mnie to zawsze właśnie podłoga była najbardziej pracowitym elementem do czyszczenia po każdym remoncie. Mimo kilkukrotnego mycia,  pozostawały smugi kurzu. Nie jestem typem pedantki, ale lubię gdy w domu jest porządek. Dlatego zawsze szukam produktów, które pomogą mi w sprzątaniu i utrzymają efekt na długo. Nie chodzi przecież, o to by codziennie obsesyjnie sprzątać dom. Moim zdaniem wystarczy zainwestować w odpowiednie produkty, które efekt czystości zatrzymają na dłużej, a tym samym zaoszczędzą nam sporo czasu i energii. U mnie z pomocą przyszły produkty marki Sidolux. Na produkty trafiłam podczas szukania pomysłów w internecie na pozbycie się kurzu z podłóg. W moim domu sprawa jest nieco utrudniona ponieważ mamy już gotowy parter domu a w dalszym ciągu wykańczamy piętro. Niestety musieliśmy się już wprowadzać, więc ostatni miesiąc to dla mnie życie w kurzu 😉 Każde zejście mojego męża z piętra na parter wiąże z białymi śladami i kolejną porcją kurzu.
Szukając pomocy w internecie natrafiłam na forum, na którym ktoś polecał produkty marki Sidolux jako świetnych pogromców kurzu. Zdecydowałam się na 2 preparaty. Pierwszy przeznaczony do kamienia, terakoty i gresu – znajdziecie pod tym linkiem – https://www.clineo.pl/sidolux-expert-ochrona-i-nablyszczanie-kamienia-i-terakoty-srodek-do-mycia-podlog-750ml.html

Oraz drugi preparat typowo do paneli podłogowych – https://www.clineo.pl/sidolux-expert-ochrona-i-nablyszczanie-paneli-srodek-do-mycia-podlog-750ml.html

Środki te mają za zadnie ochronić i nabłyszczyć podłogę. Produkty chronią podłogę przed zarysowaniami , renowują i wypełniają mikrouszkodzenia, zapobiegają ponownemu osadzaniu się brudu, wzmacniają właściwości antypoślizgowe. Środków używa się podobnie jak dawnych past do podłogi. Na dokładnie umytą i suchą podłogę trzeba nałożyć preparat i okrężnymi i ruchami rozprowadzić po powierzchni. Jest to zadanie czasochłonne, ale gwarantuję Wam, że dla otrzymanego później efektu naprawdę warto. Środek można nałożyć również suchym mopem, ale mi zdecydowanie wygodniej nakładało się sucha ściereczką. Na ponad 30 metrów kwadratowych podłogi zużyłam 1 butelkę preparatu o pojemności 750 ml. Jednak czynność powtórzyłam dwukrotnie, więc butelka wystarczy Wam na ok 70 metrów kwadratowych powierzchni. Na zdjęciach możecie zobaczyć efekty “Przed i Po”.

Dzięki użyciu produktów marki Sidolux na podłodze utworzyła się warstwa ochronna. W końcu pozbyłam się uporczywych smug kurzu z gresu i paneli podłogowych. Teraz nawet gdy na podłodze osiądzie pył zmywam go bez problemu i nie tworzą się żadne smugi. Warto jeden raz poświęcić trochę czasu na dokładne nałożenie preparatu, aby móc później w łatwy sposób i bez zbędnego wysiłku umyć podłogę. Środki kosztują kilkanaście złotych, a zaoszczędzą nam sporo czasu, wody, energii i niepotrzebnych nerwów w nierównej walce z kurzem. Po zakończonym remoncie oczywiście nie tylko podłogi wymagały solidnego sprzątnięcia. Cały dom ma niemal 160 metrów kwadratowych, więc pracy było bardzo dużo i potrzeba było wielu środków. Jeżdżenie po sklepach i szukanie promocji to nie w moim stylu, więc zaopatrzyłam się przez internet w sklepie Clineo. Wszystkie preparaty przywiózł kurier, nie musiałam niczego dźwigać ze sklepu. Nie traciłam czasu i paliwa na zbędne poszukiwania – wszystko znalazłam w jednym miejscu. Nawet sporo zaoszczędziłam, bo ceny bardzo konkurencyjne.

Jakie macie sposoby na skuteczną walkę z kurzem po remoncie?

Nowszy post Starszy post

Similar Posts