Jak przygotować garderobę na wiosnę i lato 2020 – praktyczne porady – .

Przed każdym nowym sezonem warto, jest zrobić przegląd swojej garderoby. Często gromadzimy ubrania, których nie zakładamy całymi latami, aby nie nie mieć niepotrzebnego nadmiaru w szafach, najlepszym rozwiązaniem jest ich regularny przegląd,

Zdarza się, że w naszych szafach znajduje się wiele ubrań, które zakładamy sporadycznie, lub wcale. Trzymamy je na określone okazje, które zazwyczaj się nie przydarzają

Jak układać ubrania w szafie?

Mądre ułożenie ubrań w szafie jest kluczem do sukcesu. Można podzielić je według kilku kryteriów. Najpopularniejsze jest kryterium sezonowe. Ubrania dzielimy na sezon wiosna-lato i jesień-zima. Najlepiej przed rozpoczęciem każdego sezonu zamieniać je miejscami na półkach.  Warto jeszcze podzielić je na te, które nosimy jedynie w domu, czy ogrodzie i te, które ubieramy na co dzień. Jeżeli chodzi o ubrania na specjalne okazje, to w tym miejscu w naszej szafie powinniśmy umieścić jedynie garnitury, eleganckie żakiety, czy sukienki koktajlowe.
Często zapominamy nie tyle o przeglądzie, ile o uzupełnianiu naszej garderoby w niezbędne dodatki. Warto regularnie dokupować odpowiednią bieliznę. Jest cześć ubioru, która zdecydowanie najszybciej się zużywa. Nowe skarpetki, biustonosze, czy figi powinny zawitać w naszej szafie kilka razy do roku. Podobnie sprawa ma się, jeżeli chodzi o piżamy. Powinniśmy mieć ich co najmniej kilka. Bielizna pościelowa jest tak samo ważną częścią garderoby jak wyjściowe ubrania. Inne zestawy powinniśmy mieć na sezon letni a inne, nieco cieplejsze na zimę. Zawsze powinniśmy mieć również jeden zapasowy zestaw piżam, który przyda się, jeżeli zdarzy się niespodziewany wyjazd, lub nagła konieczność pobytu w szpitalu.

Jeżeli ktoś ma tendencję do gromadzenia rzeczy to rozstanie z niektórymi ubraniami może być dla niego problemem. Z niektórymi z nich wiążą się bowiem szczególne wspomnienia. Robiąc, jednak przegląd powinniśmy być bardzo surowi i pozbyć się wszelkich sentymentów. Z naszej szafy powinny definitywnie zniknąć ubrania, których nie założyliśmy przez ostatni rok. Jeżeli tak długo nie były potrzebne, to zapewne nie przydadzą się w najbliższym czasie. Zrezygnować powinniśmy także z rzeczy, do których zamierzaliśmy schudnąć. Niestety te ubrania zazwyczaj latami leżą zajmując niepotrzebnie miejsce. Wszystkie rzeczy z mankamentami również powinny opuścić garderobę. Pozbyć należy się rzeczy z dziurkami, rozpruciami, czy brakującymi elementami. Jedyne ubrania, które powinniśmy zatrzymać z sentymentu to ślubne kreacje – pozostałych rzeczy należy się kategorycznie pozbyć. To samo tyczy się również butów. Zdarte czubki, zgubione fleczki, czy fason, który już wyszedł z mody, definitywnie powinny opuścić nasz dom. 

Możliwości jest bardzo dużo. Zazwyczaj w okolicy zawsze znajdzie się ktoś potrzebujący, kto bardzo ucieszy się z podarowanych rzeczy. Możemy popytać wśród rodziny i znajomych, lub po prostu zamieścić ogłoszenie w internecie. Kolejna możliwość, to wrzucenie rzeczy do specjalnych kontenerów, które organizacje charytatywne wystawiają w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Jeżeli uważacie, że niektóre z Waszych rzeczy są jeszcze w całkiem dobrym stanie, lub nowe -zdarza się nietrafiony ciuchowy prezent -to z powodzeniem możemy zamieścić ogłoszenie o sprzedaży. W social mediach możemy trafić na specjalne grupy, gdzie możemy wystawić darmowe ogłoszenie. Zarobione pieniądze przydadzą się zapewne bardziej niż zalegające w szafach ubrania. 

Regularna kontrola naszych garderobianych zasobów pomoże nie tylko utrzymać porządek, ale również uniknąć niepotrzebnego gromadzenia rzeczy. Pozbywając się niepotrzebnych ubrań, zyskamy dodatkową przestrzeń, a jeżeli zdecydujemy się na ich sprzedaż, to możemy zapełnić ją kolejnymi, nowymi ubraniami, które posłużą nam w kolejnym sezonie.   

Similar Posts