Jak reklamować swoją firmę ? – .

Powiedzenie “reklama dźwignią handlu” jest jak najbardziej trafnym stwierdzeniem. Aby nasz biznes zyskał klientów musi być przede wszystkim dobrze rozreklamowany. W tym artykule dowiecie się na jakie kanały reklamy warto postawić. 

Aby nasz produkt, lub usługi jakie oferujemy dotarły do jak największej liczby potencjalnych klientów, warto postawić na kompleksową reklamę. Nie polecam skupiać się na jednym medium, ponieważ jedynie działania na szerszą skale przyniosą zamierzone efekty.

1. Ulotki


Jest to od wielu lat jedna z bardziej skutecznych form reklamy. Ulotki są uniwersalnym rodzajem reklamy, który dociera do każdej grupy wiekowej. Firmy wkładają je do skrzynek pocztowych, za wycieraczki samochodów, lub rozdają na ulicy. Jeśli prowadzicie działalność związaną z usługami, to warto poprosić o wsparcie kogoś z branży. Oferując na przykład usługi wykańczania wnętrz, zapytajcie w sklepach, które oferują materiały wykończeniowe, czy możecie umieścić u nich swój stojak na ulotki.  Na takiej ulotce powinniście umieścić krótkie, ale bardzo treściwie informacje, o tym co oferujecie. Bardzo ważne jest też podanie czytelnej formy kontaktu. Produkcję ulotek warto zlecić profesjonalistom, którzy zaprojektują całą grafikę, tak aby wyróżniała Waszą firmę spośród innych.

2. Internet

Internet to niezliczona liczba możliwości na reklamę swojej firmy. Warto zadbać o własną stronę internetową, na której klienci będą mogli znaleźć wszystkie oferowane usługi, oraz przykładowy cennik. Jeżeli zajmujecie się handlem i sprzedażą, to warto na stronie umieścić profesjonalne zdjęcia wszystkich produktów. Wbrew pozorom prowadzenie strony internetowej swojej firmy nie wymaga ani wielkich nakładów finansowych, ani szerokich informatycznych umiejętności. Na wielu portalach można znaleźć gotowe szablony, oraz bardzo przyjazny support, który krok po kroku przeprowadzi nas przez utworzenie własnej witryny. Równie ważna jest dobra reklama w social mediach. Tutaj możemy stworzyć bardzo zaangażowaną społeczność, która sama w sobie będzie najlepszą reklamą. Na portalach społecznościowych możemy również wykupić posty sponsorowane, które trafiają w konkretne grupy docelowe.

3. TV/Radio/Prasa

W tych mediach warto reklamować się na rynku lokalnym. Lokalna tv, radio, prasa docierają do sporej liczby potencjalnych klientów. Tutaj mamy nieco inny target. Często są to osoby starsze, które nie korzystają z internetu. Plusem takiej formy reklamy są również konkurencyjne ceny. Niewielkie ogłoszenie w prasie można wykupić już za kilkadziesiąt złotych.

Jakie formy reklamy uważacie za najskuteczniejsze?

Nowszy post Starszy post

Similar Posts