Jak spędzić czas wolny w domu ? – .

Czy Wy też odnosicie takie wrażenie, że gdy nadchodzi jesień macie więcej wolnego czasu? U mnie tak jest. Lato jest zawsze zabiegane. Ciągle jestem w trasie. Gdy jest ciepło staram się jak najbardziej aktywnie spędzać czas z dziećmi. Wybieramy się na wycieczki te dalsze, oraz te bliższe. Jak tylko czas pozwala wyciągamy rowery i ruszamy w trasę. 

Jesienią jest inaczej. Zdecydowanie zwalniamy wtedy tempo. Popołudnia i wieczory stają się znacznie dłuższe, a my mamy czas żeby pobyć ze sobą tak naprawdę. Bez biegania, jeżdżenia po prostu siedzimy, rozmawiamy i dobrze się bawimy. Z racji tego, że zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, to uzupełniamy nasze rodzinne portfolio. Odkąd urodziły się moje dzieci robię dosłownie tysiące zdjęć. Mam uwiecznioną każdą z ważnych chwil ich życia. Zdjęcia dzieciakom robię codziennie. Jak nie mam aparatu pod ręką, to oczywiście wyciągam telefon. Ostatnio wywołując zdjęcia do albumu zauważyłam, że nie ma mnie na żadnym z nich. Na wszystkich zdjęciach były albo dzieci albo mąż. Dlatego mając chwilę wolnego postanowiłam to zmienić.

1. Uzupełnij swoje portfolio. 

Masz czas – rób zdjęcia. Fotografie mają w sobie coś magicznego, potrafią bowiem zatrzymać czas. Możemy uchwycić nie tylko magiczne chwile, ale również naszą codzienność. Zapewniam Was, że za kilka lat z łezką w oku będziecie spoglądać na chwile zatrzymane na zdjęciach. Mój syn ma już 9 lat, kiedy wspólnie oglądamy albumy z czasów kiedy był niemowlęciem zastanawiam się jak szybko minęły te wszystkie lata. Tym razem postanowiłam zafundować sobie sesje w naszym jeszcze nie wykończonym domu. Zdjęcia robił mój mąż w naszej przyszłej jadalni. Bawiliśmy się przy tym rewelacyjnie i nie tylko te zdjęcia, ale również czas spędzony razem będzie pamiątką tych chwil. Ja bardzo lubię oglądać zdjęcia z czasów kiedy moja mama i babcia były młode. Mam nadzieję, że moje zdjęcia przetrwają wiele lat i zobaczą je nawet moje wnuki ( oby tylko nie za wcześnie 😉 Nie chciałam żeby zdjęcia były nudne dlatego zrobiłam casualową sesję modową. Na zdjęciach możecie zobaczyć bluzy Bonprix swetry Bonprix i jeansy Bonprix.
2. Poświęć więcej czasu dzieciom.  Wyciągnijcie ulubione książki, gry i zabawki. Posiedźcie razem na dywanie i zagrajcie w gry planszowe. Ugotujcie coś wspólnie.Pomajsterkujcie w garażu. Żyjemy w czasach gdzie niemal każde dziecko uczęszcza na jakieś dodatkowe zajęcia. Rodzice gnają z pracy, a dzieci w biegu odrabiają lekcje i pędzą żeby zdążyć na dodatkowy angielski, piłkę nożną, tańce i inne bardziej wymyślne zajęcia. Znam dzieci, które mają cały tydzień wypełniony zajęciami. Wystarczy we własnym planie dnia odrobinę zwolnić i może zrezygnować z dodatkowych obowiązków, aby spędzić ten czas wspólnie z dziećmi. Wasze dzieciaki nie muszą mówić biegle w 3 językach, nie muszą najlepiej tańczyć, grać w tenisa. Uwierzcie mi, że wymiana jednych dodatkowo płatnych zajęć na dwie godziny spędzone na zabawie z rodzicem o wiele lepiej zaprocentuje w przyszłości.

3. Znajdź czas na relaksPamiętajcie, że dla lepszego samopoczucia i higieny psychicznej powinniśmy od czasu do czasu wykazać pewną dozę zdrowego egoizmu. Pozwólcie sobie na odrobinę relaksu. Jeżeli jesteście zmęczeni włączcie ulubioną muzykę i zafundujcie sobie kąpiel z olejkami aromatycznymi. Zostawcie zlew pełen brudnych naczyń – on naprawdę na Was zaczeka. Cieszcie się ciszą i spokojem. Jeśli jesteście spięci i zestresowani zafundujcie sobie masaż relaksacyjny. Sport, to Wasz żywioł –  wybierzcie długi spacer, bieganie, basen lub może zapiszcie się na fitness. Mi osobiście najbardziej brakuje czasu na czytanie. Każdą wolną chwilę zatem poświęcam na ulubioną literaturę. Uwielbiam wieczory z ciepłym kakao i książką. I wiecie co? Właśnie w jesienne i zimowe wieczory książki mają więcej magii.

Na pierwszym zdjęciu jest uśmiech i tak powinniśmy witać jesień i zimę z uśmiechem na twarzy. Cieszyć się dłuższych wieczorów i czasu spędzonego z rodziną, bo kiedy jak nie teraz. Dzieci za chwilę urosną i pójdą w swoją stronę, dlatego róbcie dużo zdjęć , celebrujcie wspólne chwile, ale w tym wszystkim znajdźcie równowagę i nie zapominajcie o sobie ! Koszulkę Feeling Good znajdziecie w dziale topy Bonprix.

Jak spędzacie czas wolny jesienią? Lubicie robić sobie zdjęcia?


Similar Posts