Jak sprawić by blog był widoczny w sieci – .

Prowadzenie bloga to przede wszystkim przyjemność. Jednak z czasem każdy chce aby jego twórczość dotarła do jak największej liczby czytelników. Jeśli prowadzicie swój blog na platformie blogger, to mam dla Was kilka podpowiedzi jak zwiększyć swoją widoczność w google.

Pozycjonowanie stron nie jest łatwym zadaniem. Jednak o większa liczbę czytelników waszego bloga możecie zadbać sami. Nie są to metody, które z dnia na dzień pozwolą się cieszyć tysiącami fanów, ale z czasem przynoszą korzyści i wystarczy odrobina cierpliwości by otrzymać zamierzony efekt.

1. Jak pisać

Przede wszystkim tak żeby nie zmęczyć czytelnika. Blog jest tak jak dobra książka. Jeżeli ktoś pisze z pasji i lubi to co robi, to czuć w jego tekstach. Odwiedzającym naszego bloga zdecydowanie przyjemniej czyta się teksty napisane lekko i bez większego wysiłku. Uważam, że wartościowa treść jest chyba najlepszym motorem przyciągającym czytelników. Jednak nie bez znaczenia są też inne zabiegi graficzne, czyli stosowanie nagłówków, akapitów, pogrubionej czcionki czy nawet justowanie tekstu. Warto stosować w naszym tekście nagłówki, w których umieścicie tzw. słowa kluczowe. Jednak we wszystkim trzeba zachować umiar. Nadmiar słów kluczowych może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

2. Zdjęcia i grafika

Dla mnie osobiście zdjęcia są ważnym elementem postów na blogu. 90% zdjęć na moim blogu jest mojego autorstwa. Dobrej jakości zdjęcia zachęcają czytelników, zwłaszcza jeżeli chcemy pokazać jakiś produkt. Gdy jednak nie mogę wykonać zdjęcia pod konkretny temat korzystam z banku zdjęć i wybieram dobre jakościowo fotografie. Jedna ze stron, na której znajdziecie darmowe fotografie i grafiki to – pixabay. Ważnym zabiegiem jest dobre opisanie naszego zdjęcia. Wchodząc we właściwości zdjęcia lub grafiki możemy opisać je odpowiednim słowem kluczowym. Pozwoli to na wyświetlenie się naszych wpisów w grafice google. 

3. Kanały w social media

Umiejętnie prowadzone kanały w social mediach również przyciągną do Was czytelników. Ja staram się informować na fb i ig o pojawiających się nowych wpisach na moim blogu. Nie jest to może ogromna liczba, ale zawsze znajda się osoby, których zapowiedź wpisu zainteresuje na tyle, że wpadną na bloga, skomentują, a są i tacy, którzy powracają regularnie. 

Similar Posts