Jak urządzić salon w skandynawskim stylu ? – .

Styl skandynawski we wnętrzarstwie to jeden z najbardziej rozpoznawanych i popularnych nurtów. Cechuje go prostota i praktyczne podejście do dodatków wnętrzarskich. Świeżość i minimalizm to jego główne wyznaczniki.

Ja wiecie z kilku poprzednich postów jestem w trakcie budowy domu i powoli już zaczynam myśleć o wystroju wnętrz. Będę miała salon połączony z kuchnią i tą strefę zamierzam urządzić właśnie w stylu skandynawskim. Z mieszkania do nowego domu planuję zabrać  tylko nowe komody z salonu, które w zeszłym roku robił stolarz na zamówienie. Są praktycznie nowe, więc żal będzie mi je zostawić. Projektując komody brałam już przeprowadzkę pod uwagę, dlatego są w stylu, który będzie pasował mi do mojej wizji nowego domu.

Z mieszkania na pewno nie zabieram narożnika z salonu. Ma już 9 lat, a jak przyjdzie czas na wyprowadzkę to będzie jeszcze starszy, więc nie będzie już za pewne w najlepszym stanie. Nie pasowałby mi również kompletnie do nowego wystroju. Dlatego podaruje go na nową drogę życia przyszłym właścicielom mojego mieszkania haha.

U mnie w mieście jest zaledwie kilka sklepów meblowych, w których wybór jest raczej marny. Ostatnio szukając narożnika do mieszkania teściowej straciłam pół dnia, a koniec końców i tak zamówiliśmy go w internecie. Dlatego ja już teraz rozglądam się za fajnymi sklepami internetowymi i dodaję do zakładek to co mi się najbardziej podoba. Tak naprawdę w zakładkach mam już urządzone połowę domu i ogrodu 😉 Szukając sklepów z meblami w stylu skandynawskim trafiłam na ScandicSofa i  znalazłam się w “skandynawskim raju”. W sklepie znalazłam kilka modeli, które znalazły się w zakładkach. Mam bowiem kilka pomysłów na ostateczny wygląd salonu i  czekam aż w mojej głowie wyklaruje się jakaś bardziej konkretna wizja. Pokaże Wam niżej kilka moich typów.

Po pierwsze na tą chwilę nie wiem kompletnie czy zdecydować się na dwie mniejsze sofy i postawić je na przeciwko siebie. Czy jednak postawić na jeden duży narożnik? A może jedna sofa na 3 miejsca, druga na 2 miejsca i ustawić je w kształcie litery L.

źródło:scandisofa.pl

źródło:scandisofa.pl

Kolejny dylemat to kolor. Bardzo podobają mi się sofy z mocno wyróżniającym się kolorem, uważam że potrafią pięknie ożywić wnętrze. Jednak trochę boję się tego, że zbyt ostry kolor może przytłaczać. Dlatego zastanawiam się, czy nie postawić jednak na klasyczne szarości i ożywić salon kolorowymi dodatkami, takimi jak poduszki na sofie, dywan i zasłony. Druga opcja wystroju jest nieco bardziej asekuracyjna, ale chyba bardziej spodobałaby się reszcie domowników.

źródło:scandisofa.pl

\

źródło:scandisofa.pl

Co mi się spodobało w samym sklepie, to możliwość zamówienia bezpłatnego próbnika tkanin. Rewelacyjna opcja dla przyszłych klientów. Wiadomo, że w zależności od monitora, kolory mogą się różnić. Zamawiając taki próbnik możemy też zabrać go do sklepu z dywanami, zasłonami itp. i bez problemu sobie wszystko dopasować. Kolejna fajna opcja to opcja wyboru koloru, tkanin i nóżek do wybranego modelu sofy. Oczywiście od razu na stronie pojawia się wizualizacja jak nasza przyszła sofa będzie wyglądała. Możemy zatem pokombinować z różnymi wariantami kolorystycznymi i materiałowymi wybranego modelu. No i na koniec wisienka na torcie, czyli darmowa dostawa i termin realizacji to jedynie 5 dni. Zazwyczaj terminy dostaw takich mebli to kilka tygodni, dlatego jestem pozytywnie zaskoczona.

Macie sofy podobnego typu? Możecie dać jakieś rady?

Zdjęcia pochodzą ze strony www.scandicsofa.pl

Similar Posts