Jak w prosty sposób odmienić wnętrze ? – .

Tapety od kilku sezonów zaczynają powracać do wnętrz. Kilkanaście lat temu były niemalże obowiązkowym elementem wykończeniowym w każdym domu. Na dosyć długi czas wypadły z trendów. Teraz jednak powracają i to w całkiem nowej odsłonie.

Tapety wróciły do aranżacji można by powiedzieć z wielkim bum. Całkowicie nowe wzornictwo i faktury postawiły je ponownie na piedestale wykończeniówki. Mają one niewątpliwie wiele atutów. Jest to materiał, z którym wyjątkowo łatwo się pracuje. Jeżeli nie chcecie wydawać pieniędzy na fachowców, to spokojnie sami poradzicie sobie z położeniem tapety. Nawet nie mając w tym żadnego doświadczenia. Ściany nie wymagają specjalnych przygotowań, a podczas kładzenia tapet naprawdę ciężko o bałagan. Ze względu na grafikę możemy podzielić tapety na kilka kategorii. Dosyć popularne, zwłaszcza w bardzo nowoczesnych wnętrach, są wszelkiego rodzaju grafiki i wzory geometryczne. Króluje w nich oczywiście minimalizm. Taki rodzaj tapet stanowi bardzo subtelny akcent wnętrza. Jeżeli chcecie jednak, aby tapeta była głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia, to najlepiej będzie postawić na fototapetę.

Fototapety

Jeśli chcecie do swojego domu wprowadzić naturę, to nie ma lepszego rozwiązania niż fototapety góry  Zwłaszcza gdy miłośnikami takich widoków. Majestatyczne góry w salonie – brzmi świetnie. Oczywiście taki pomysł aranżacyjny bardzo łatwo wprowadzić w życie.


Pamiątką z wakacyjnych wyjazdów może być też fototapeta Barcelona. Zwiedzaliście świat, niektóre miejsca pokochaliście i szczególnie zapadały w Waszej pamięci! Za pomocą fototapet możecie mieć chociażby namiastkę tych widoków na co dzień. Bywa tak, że niektóre podróże na tyle zapadają nie tylko w pamięci ale i w sercu, że chcielibyśmy wracać tam jak najczęściej. Nie ma nic prostszego niż zafundowanie sobie takiego widoku na ścianie w formie fototapety.
Tapety nie są tylko świetną ozdobą w salonie, czy sypialni. Doskonale sprawdzą się jeżeli chcemy chociażby ożywić naszą kuchnię. Fototapety ze zdjęć – owoce, warzywa, czy filiżanka kawy idealnie wpasują się w design każdej kuchni. Tapety mogą z powodzeniem zastąpić kafelki. Możemy je założyć pomiędzy kuchennym blatem a górnymi szafkami. Z utrzymaniem czystości również nie będzie problemu, ponieważ są bardzo łatwe w czyszczeniu. Fototapety nadają się również idealnie do łazienki.
Ogromnym ułatwieniem w aranżacji wnętrz przy pomocy tapety jest fakt, że można ją zamówić praktycznie w dowolnym rozmiarze. Więc jeżeli potrzebujecie widoku o konkretnych wymiarach nie będzie z tym problemu. Zwłaszcza jeżeli chodzi o kuchnię czy łazienkę możliwości aranżacyjne są raczej ograniczone i tutaj ta opcja ma duże znaczenie. Jeżeli chociażby trochę spodobał Wam się pomysł na ozdabianie wnętrz tapetami to zajrzyjcie na tapety4u.pl  Znajdziecie tam niezliczoną ilość wzorów i pomysłów na wykorzystanie tapet. Wielomilionowa baza z grafikami i zdjęciami na pewno pozwoli wybrać Wam coś odpowiedniego. Fototapety to nie tylko pomysł na ściany. Czy wiecie, że może zamówić takie, które z powodzeniem nakleicie na drzwi lub meble?! Jest to zatem kolejny pomysł na odmianę wnętrza. Podpowiem tylko, że może to bardzo fajnie zaaranżować np. szafę z przesuwnymi drzwiami.

Co sądzicie o fototapetach na ścianie ?

Similar Posts