Jak wprowadzić malucha w świat dźwięków? – ” Do uszka maluszka”, oraz “Tofik i wielka przygoda” Wydawnictwo Skrzat – .

Jak wiadomo maluchy boją się głośnych, gwałtownych i nieznanych dźwięków. Niestety nie jesteśmy w stanie uchronić naszych dzieci przed niepożądanym hałasem, ale możemy w przystępny sposób je na to przygotować.

Świat jest pełen dźwięków, które mogą wywołać strach u naszego maluszka. O ile mój syn nie bał się nawet wiercenia to z córką już jest całkiem inaczej. Każde domowe dźwięki wywoływały u niej strach i płacz. Na dworze wcale nie było lepiej, ponieważ warkot samochodów również był stresujący i doprowadzał ją do strachu. Dlatego, gdy zobaczyłam serię książeczek “Do Uszka Maluszka” autorstwa Izabeli Michty pomyślałam, że to coś dla nas. W tej serii ukazało się 6 tytułów: Adaś, Tata, Jajo, Przyjaciele, Obiad, Spacer. Ja zdecydowałam się wybrać dla Ninki 3 książeczki.

Pierwszy z nich to “Obiad”. Wszelkie kuchenne sprzęty zawsze wywoływały u niej płacz. Drażliwą kwestią był zawsze mikser. Jednak jak wiadomo czasami nie da się uniknąć jego użycia. W książeczce w bardzo przystępny dla dziecka sposób zostały przekazane wszystkie kuchenne brzdęki, pluski, ciachy i warkoty. Kolorowa grafika i krótka historyjka, która opowiada o przygotowaniu rodzinnego obiadu przez Alę, Kubę i ich rodziców w zrozumiały dla malucha sposób przeprowadzają go przez świat kuchennych hałasów.Kolejna książeczka, która się u nas znalazła to “Spacer”. Ala wraz z babcią udają się na spacer do parku. Po drodze mijają samochody, autobusy oraz głośne koparki. W parku natomiast słyszą przyjemny dla ucha śpiew ptaków. Książeczka przygotowuje dziecko na wszystkie dźwięki jakie mogą zastać go na spacerze.


“Przyjaciele” to książeczka, która opowiada o dźwiękach, które towarzyszą zabawie. Kuba zaprosił do domu swoich przyjaciół i rozpoczęli wesołą zabawę, której towarzyszyły najróżniejsze odgłosy.
Wśród zamawianych książeczek znalazły się także wesołe przygody pewnego pieska. “Tofik i wielka wygrana” autorstwa Barbary Wicher opowiada o perypetiach wesołego szczeniaczka Tofika, którego życie jest pełne przygód. Z tej książki bardzo ucieszył się mój syn. Właścicielem szczeniaczka jest bowiem jego imiennik Oskar i jego siostra Ida. Moje dzieciaki podobnie jak rodzice są wielkimi zwierzolubami dlatego książeczki, których bohaterami są zwierzaki goszczą u nas bardzo często. Książkę o przygodach sympatycznego psiaka pochłonęliśmy w jeden wieczór. Książka jest bardzo przejrzysta a czcionka czytelna dlatego czytaliśmy ją wieczorem na spółkę z Oskarem.Dzieciaki próbowały zrobić swojemu pupilowi zdjęcia, jednak okazało się to niełatwym zadaniem! Oskar i Ida okazali się jednak bardzo pomysłowi i sprytni, a ich starania jak dowiadujemy się na końcu bardzo się opłaciły. Moje dzieciaki już nie mogą doczekać się kolejnych perypetii rodzeństwa i ich wesołego szczeniaczka.

Wszystkie książeczki pochodzą z Wydawnictwa Skrzat. Na stronie wydawnictwa znajdziecie te, oraz wiele innych pozycji przeznaczonych dla najmłodszych czytelników.

Czy Wasze dzieci również bały się hałasu? Lubicie kupować dzieciom książeczki, których bohaterami są zwierzęta ?

Similar Posts