Jak zostać projektantem wnętrz? Ile zarabia projektant wnętrz? Podpowiadamy – .Czy warto zostać projektantem wnętrz? To zawód, który cieszy się popularnością. Podpowiadam, jak zdobyć nowy zawód. 

Projektowanie wnętrz to dziedzina, która rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Z usług dekoratorów korzystają już nie tylko deweloperzy i hotele, ale mnóstwo prywatnych osób, które chcą, aby ich domy były estetyczne i funkcjonalne. 

Obecnie większość nowych domów wygląda jak żywcem wycięta z katalogów wnętrzarskich. Inwestorzy coraz częściej korzystają z usług profesjonalistów w dziedzinie i płacą spore pieniądze za to, aby otrzymać dostosowany do indywidualnych potrzeb projekt. 

Jak zostać projektantem wnętrz?

Usługi projektowania wnętrz cieszą się coraz większą popularnością, a zawód architekta wnętrz i przestrzeni stał się niezwykle pożądany. Coraz więcej inwestorów szuka tego typu usług w sieci, a działające pracownie mają ogromne obłożenie. 

Nic więc dziwnego, że sporo młodych osób, które odnajdują się w aranżacji wnętrz chce zdobyć ten zawód. Projektantem wnętrz możecie zostać między innymi zgłaszając się do CREATOR. Placówki te rozlokowane w największych polskich miastach oferują kursy potwierdzone certyfikatami, które są prowadzone przez profesjonalistów. 

Ile zarabia projektant wnętrz?

Umiejętności manualne i wyobraźnia przestrzenna to atuty dobrego architekta wnętrz. Specjaliści w dziedzinie, którzy wyjątkowe umiejętności potrafią sprawnie połączyć z obsługą odpowiednich programów graficznych nie mogą narzekać na zarobi. Ci projektanci, którzy pracują na etacie mogą liczyć średnio na pensję w wysokości 5 tys. złotych netto (według ogłoszeń pojawiających się w popularnych portalach) – jest to stawka oferowana osobom początkującym. 

Znacznie więcej może zarobić projektant, który zdecyduje się działać w pojedynkę. Swoje usługi rozliczają oni zazwyczaj od ilości zaplanowanych metrów kwadratowych. Profesjonalista z renomą prezentuje zazwyczaj stawki od 200 zł w górę za zaprojektowanie jednego metra kwadratowego powierzchni pomieszczenia. 

Similar Posts