Jakie krzesła do nowoczesnej kuchni? – .

Wybór krzeseł do stołu kuchennego to nie łatwe zadanie. Kuchnia to miejsce, w którym dużo się dzieje. Gotowanie, para i pryskający tłuszcz – meble w kuchni nie mają łatwo. Dlatego oprócz tego żeby pasowały do wystroju nowoczesnej kuchni trzeba zwrócić uwagę na to, aby były praktyczne.

W miejscu jakim jest kuchnia nie powinniśmy decydować się na krzesła tapicerowane materiałem. Nie są one praktyczne ze względu na trudność w czyszczeniu i możliwość chłonięcia zapachów. Chyba, że jest to specjalna tkanina odporna na zabrudzenia. Dlatego najbardziej polecanymi materiałami na wykonanie krzeseł kuchennych są : drewno, metal i plastik. W dzisiejszym poście kilka propozycji krzeseł do nowoczesnych kuchni.

W wystroju wnętrz panuje obecnie moda na skandynawskie trendy, czyli prostota połączona z funkcjonalnością. Poniżej propozycje krzeseł do kuchni, które świetnie odnajdą się w nowoczesnym wnętrzu. Siedzisko wykonane z plastiku jest niezwykle praktyczne w utrzymaniu. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką i pozbywamy się wszelkich zabrudzeń. W niektórych krzesłach dodatkowo nogi wykonane są z drewna, co stanowi połączenie nowoczesności i tradycji. 

Kolejny materiał, który świetnie nadaje się na krzesła do kuchni to ekoskóra. Takie siedziska również nie będą wymagały od nas szczególnej pielęgnacji. Jednak ten materiał będzie mniej trwały od krzeseł wykonanych z plastiku. Musimy liczyć się z tym, że po jakimś czasie na skórze mogą pojawiać się pęknięcia. Dobrym rozwiązaniem jest użycie poduszek, które nieco ochronią siedziska, a jednocześnie łatwo je będzie można odświeżyć w pralce. Ekoskóra to materiał, który już od kilku lat wpisany jest w nowoczesne trendy. Wychodzi mu to całkiem nieźle. Sama do swojej jadalni zdecydowałam się właśnie na krzesła, które są połączeniem ekoskóry i metalu. Swoje krzesła zestawiłam z drewnianym stołem. Efekt jaki uzyskałam bardzo mnie zadowolił ponieważ udało mi się połączyć nowoczesne materiały z tradycją jaką stanowi dla mnie drewniany stół. 

Drewno i metal to kolejne dwa rodzaje materiałów, które są bardzo wdzięczne w utrzymaniu. Są również najbardziej odporne na ewentualne zniszczenia. A jeśli już ulegną uszkodzeniu to mamy możliwość ich naprawy. Do nowoczesnej kuchni metalowe krzesła będą pasowały idealnie. Zwłaszcza jeżeli chcecie nadać kuchni charakter loftu. Te wykonane z drewna natomiast będę stanowiły przełamanie tego stylu i dodadzą nieco ciepła do wnętrza. 

Styl nowoczesny w aranżacjach charakteryzuje się prostotą formą, elegancją i zdecydowanym charakterem. Materiały, które dominują w takim wnętrzu, to metal, plastik i beton. Kolorystyka w nowoczesności jest stonowana z elementami mocnych akcentów. Szarości, beże i brązy są przełamane neonowymi dodatkami. W kuchni często takim zdecydowanym akcentem są właśnie krzesła. 

Na jaki styl Wy stawiacie w kuchni? 

Similar Posts