Kraków z dziećmi – co warto zobaczyć? – .

Wraz z mężem i dziećmi często udajemy się na wycieczki po Polsce. Lubimy zwiedzać polskie miasta, obydwoje interesujemy się historią kraju i naszego, za chwilę 9-letniego syna, też zaraziliśmy tą pasją. Dlatego, gdy tylko robi się nieco cieplej staramy się chociaż raz w miesiącu odwiedzić jakieś miasto i poznać jego historię.

Na tą chwilę mamy zaplanowany kwiecień: zwiedzamy już po raz kolejny Toruń, oraz Warszawę. W Maju jedziemy do Gdańska, a w trasie powrotnej wstępujemy na Zamek w Malborku. W czerwcu natomiast planujemy wyjazd do na kilka dni do Krakowa.

Dawnej stolicy Polski jeszcze nie odwiedzaliśmy, dlatego wszystkie atrakcje planuję bardzo szczegółowo. Wybrałam kilka ciekawych miejsc, które będą frajdą zarówno dla 9 – latka jak i 2,5 latki. Dodatkowo dbamy z mężem o to, żeby nie zanudzić naszych dzieci i zapewniamy im typowo dziecięce atrakcje. 

Obowiązkowym punktem programu jest oczywiście Rynek Główny, który zachwyca swoimi zabytkami i architekturą. Zwiedzimy tam na pewno Kościół Mariacki, Sukiennice, oraz zobaczymy pomnik Adama Mickiewicza. Nie wiem, czy słyszeliście ale w podziemiach Rynku Głównego również znajduje się szereg atrakcji : podziemne trakty, wystawy multimedialne, sale kinowe, oraz strefa dla dzieci, w której znajduje się sala zabaw dla najmłodszych. 

źródło:Pixabay

Kolejnym ważnym historycznym punktem na mapie naszej wycieczki jest oczywiście Zamek Królewski na Wawelu. Znajduje się tu jak zapewne wiecie krypta z grobami królów i najsłynniejszych Polaków. Jedną z atrakcji dla dzieci jest Smocza Jama , w której jak głosi legenda mieszkał Smok Wawelski we własnej osobie. Przechodząc przez jaskinię Smoka Wawelskiego dojdziemy nad Wisłę gdzie stoi jego pomnik. 

źródło:Pixabay

Mam nadzieję, że czas pozwoli zwiedzić nam także znajdującą się nieopodal Krakowa Kopalnię Soli w Wieliczce. 

Planujemy udać się również na wystawę , która udostępniona jest w Krakowie tylko do końca czerwca  2018 roku. Przedstawione są na niej figury wykonane ze starych śrub i drutów, m.in postacie z bajek takich jak Minionki, czy Avengers. W internecie wygląda to naprawdę imponująco. Wystawa znajduje się w Muzeum Inżynierii Miejskiej, którego dokładnie zwiedzanie zaplanuje mój mąż. W okresie od kwietnia do października działa tam również na powietrzu Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dzieci mogą tutaj poznać najróżniejsze zjawiska z zakresu: mechaniki, optyki, hydrostatyki, akustyki i magnetyzmu – wszystko to odbywa się za pomocą interaktywnych instalacji.

I na koniec miejsce, na które mąż i syn czekają z największą niecierpliwością, z resztą ja też jestem go bardzo ciekawa. Mowa tutaj o HistoryLand. Jest to wyjątkowy punkt na trasie zwiedzania, w którym odbędziemy podróż przez historię naszego kraju zbudowaną z klocków Lego.  Prawda, że brzmi fantastycznie! Oskar i jego tata są wielkimi miłośnikami klocków Lego dlatego będzie to dla nich nie lada atrakcja. W HistoryLand znajdziemy wykonane z klocków: Osadę w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie,  Bitwę pod Grunwaldem, klasztor na Jasnej Górze, bitwę pod Oliwą, obronę Westerplatte, bitwę pod Monte Cassino, Stocznię Gdańską, katedrę na Wawelu i krakowskie Sukiennice. Makiety zbudowane są w skali 1:50, a Drzwi Gnieźnieńskie w skali 1:1. Każdej historycznej makiecie towarzyszą projekcje multimedialne, które w poznawanie świata historii angażują wszystkie zmysły: wzrok, słuch, węch, dotyk a nawet smak. Podczas zwiedzania HistoryLandu poprzez pełną interaktywność stajemy się uczestnikami historycznych wydarzeń. Jest to rozrywka, która ze względu na swoją uniwersalność łączy pokolenia. Dzieci mogą poznać historię w najbardziej przystępny dla nich sposób, a dorośli dowiedzieć się nieco innych ciekawych faktów i spojrzeć na wszystko oczami dziecka. Jeżeli natomiast chcielibyście, aby ktoś oprowadził Was po centrum, to na miejscu możecie wykupić usługę przewodnika. Zwiedzanie w jego towarzystwie trwa ok 1h 15 min, cennik jest naprawdę przystępny.  

źródło: historyland.pl

źródło:historyland.pl

źródło:historyland.pl

Oskar najbardziej wyczekuje właśnie wizyty w HistoryLandzie. Wyczytał już w internecie wszystkie możliwe informacje na temat tego miejsca i najchętniej pojechałby tam jeszcze dzisiaj. W czerwcu kończy 9 lat i właśnie w dniu jego urodzin planujemy zobaczyć historię zbudowaną z klocków LEGO.

Jak wybrać dobry nocleg 


Wybranie odpowiedniego noclegu, zwłaszcza gdy wybieracie się do Krakowa z dziećmi, nie jest łatwe. Najlepiej mieć przygotowany chociażby wstępny plan zwiedzania miasta. Wtedy łatwiej nam będzie wybrać lokalizację naszego hotelu. Nie warto przecież tracić zbędnie czasu na długie dojazdy, dlatego warto wybrać najbardziej optymalną dla nas lokalizację. My szukając noclegu skorzystaliśmy z wyszukiwarki noclegi.pl/kraków Jeżeli tak jak my kompletnie nie znacie miasta będzie to najlepsze rozwiązanie. W wyszukiwarce możecie zaznaczyć wszystkie interesujące Was opcje, czyli ilość osób, daty przyjazdu i odjazdu, oraz wszelkie dodatkowe opcje. Portal wyszuka dla Was i zrobi zestawienie całej bazy dostępnych noclegów. Wygodne jest to, że mamy podane od razy ceny za pobyt. Także można znaleźć najbardziej atrakcyjną ( również finansowo) ofertę bez wykonywania kilkunastu telefonów do poszczególnych hoteli. z wyszukiwarki możecie skorzystać również przy okazji innych podróży, nawet tych zagranicznych. Lubię korzystać z wyszukiwarki, ponieważ tak jak wspomniałam jest to ogromna oszczędność czasu. Zaznaczam wszystkie interesujące mnie opcje i w kilka mam zestawienie wszystkich ofert. Przydatne są również opinie gości, które znajdują się na stronie. Ja zawsze zaglądam i czytam, ponieważ jest to dla mnie najbardziej wiarygodne źródło o miejscu.

Możecie polecić mi jeszcze jakieś ciekawe miejsca w Krakowie?

Similar Posts