Kuchnia sercem domu. Jak urządzić ją przytulnie? Czego nie może zabraknąć w kuchni? – .

Mawia się, że kuchnia jest sercem domu. To właśnie tam domownicy spędzają najwięcej czasu. Wspólne przygotowywanie posiłków, a także zasiadanie do stołu spaja rodzinę. Skoro jest ona tak wyjątkowym miejscem, ważne, żeby była nie tylko funkcjonalna, ale też przytulna. Jak urządzić ciepłą, rodzinną kuchnię?

Obecne trendy wnętrzarskie są dość jednoznaczne jeżeli chodzi o kuchnię. Dominuje w nich monochromatyzm i najczęściej jasne wnętrza. Niektóre z nich wyglądają wręcz jak sterylne laboratoria. Mile widziane nie są wszelkiego rodzaju gadżety, czy ozdoby, na których może gromadzić się kurz, czy tłuszcz.

 W zabieganych czasach kluczowe jest, aby pani domu jak najbardziej mogła ułatwić sobie życie i przede wszystkim sprzątanie. 

W wystroju wnętrz odchodzi się zatem od zbędnych bibelotów i stawia przede wszystkim na funkcjonalność. Mało skomplikowany wystrój jest zdecydowanie sprzymierzeńcem w utrzymaniu porządku. 

Elementem, którego nie może jednak zabraknąć na kuchennym, czy jadalnianym stole jest obrus. Ostatnio panie domu skłaniają się ku delikatnym bieżnikom, ale z mody nigdy nie wychodzą serwety lniane. Pasują one do wszystkich, nawet bardzo nowoczesnych koncepcji wystroju. 

Materiał, z jakiego są wykonane zdecydowanie jest ponad czasowy. Prostota takich tekstyliów czyni je pożądanymi zarówno w domu naszych babć, jak i własnych, które chcemy urządzić zgodnie z najnowszymi trendami. Len jest materiałem wręcz ponadczasowy. Ta naturalna tkanina jest świetnym materiałem na serwetę, bieżnik, czy obrus. 

Macie w swojej kuchennej kolekcji serwety lniane?

Similar Posts