MANIROUGE – alternatywa dla hybryd – .

Jestem wielką miłośniczką zadbanych paznokci. W końcu zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Dzisiaj opowiem Wam trochę o świetniej alternatywie dla naszych paznokci. Hybrydy, żele i akryl strasznie niszczą płytkę paznokcia. Dlatego potrzebowałam czegoś co będzie estetyczne, trwałe i nie inwazyjne dla moich paznokci.

Ostatnio nosiłam hybrydy przez kilka miesięcy bez przerwy. Po zdjęciu ich z paznokci okazało się, że są one w opłakanym niemal stanie – cienkie jak kartka papieru i bardzo połamane. Musiałam je ściąć najkrócej jak się da i ratować się odbudowującymi odżywkami. Moja płytka potrzebowała solidnej dawki wsparcia. Po miesiącu “odżywkowania” paznokcie zaczęły dochodzić do siebie. W tym czasie na odżywki nakładałam tradycyjny lakier do paznokci, jednak przy domowym trybie życia za długo nie wytrzymywał. Pranie, sprzątanie i gotowanie nie pozwalały lakierowi zdobić moich paznokci zbyt długo, a ciągłe ich malowanie stało się męczące. Koleżanka podsunęła mi rewelacyjne rozwiązanie, czyli ozdoby termiczne na paznokcie Manirouge

Manirouge to nic innego jak swego rodzaju naklejki na paznokcie, które pod wpływem gorącego powietrza przyklejają się do płytki paznokcia. Do nałożenia tych ozdób na paznokcie nie potrzebujecie żadnych wyjątkowych umiejętności. Jet to manicure, który wykonacie w kilkanaście minut w domowym zaciszu. Nie potrzebujecie też kosztownego sprzętu i dodatkowych akcesoriów. 
MANIROUGE W KILKU KROKACH

1. Aby wykonać Manirouge potrzebne są:

 – Odtłuszczacz Manirouge

 – Mini Heater Manirouge

 – Pilnik Maniroge 100/180 lub 180/240

 – Polerka Manirouge

 – Gumowe kopytko

 – Nożyczki

 – Ozdoby termiczne Manirouge

2. Przed aplikacją Manirouge, bardzo dokładnie odtłuść płytkę paznokcia.

3. Dopasuj rozmiar Manirouge do paznokcia.

4. Przetnij wybraną ozdobę na pół i odklej od podkładu.

5. Używając Manirouge Mini Heater przez 5-6 sekund podgrzej ozdobę.

6. Przyłóż ozdobę zaokrągloną częścią do nasady paznokcia; aby ją wygładzić: przyklej ją dociskając do płytki paznokcia.

7. Nożyczkami odetnij nadmiar ozdoby wystającej poza płytkę paznokci.

8. Dokładnie i delikatnie spiłuj pilnikiem nadmiar ozdoby oraz wypoleruj krawędzie paznokcia.

9. Po wykonaniu wszystkich kroków dla uzyskania najlepszego efektu, utrwal ozdobę na paznokciu, podgrzewając ją przy użyciu Mini Heater.

Przy nakładaniu ozdób należy pamiętać żeby nie nałożyć ich na skórki i wybrać naklejkę odrobinę węższą od płytki paznokci.

Jak ściągnąć ozdobę Manirouge?

1. Nałóż oliwkę Manirouge u nasady paznokcia. Możesz zastosować także olej kokosowy.

2. Podważ ozdobę drewnianym patyczkiem.

3. Delikatnie, wprowadzając oliwkę pod ozdobę, ściągnij ją.

4. Nie odrywaj ozdoby siłą, ponieważ możesz uszkodzić swoją płytkę paznokcia.

Prawda, że proste? Efekt mojej przygody możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej 🙂 Film instruktażowy, oraz porady dotyczące aplikacji znajdziecie na stronie Manirouge.

Mini Heater to jakby mała suszarka do paznokci. Jest bardzo poręczna i wygodna w użyciu. Wystarczy postawić ją na stole i podłączyć do prądu. Ja zamówiłam dla siebie kompletny zestaw, że wszystkimi akcesoriami, które potrzebne są do wykonania manicure – MANIROUGE MAXI.

Jego zawartość to: 

– Mini Heater, Cleaner, 

– Oliwka, pilnik o gradacji 180/240 

– Polerka o gradacji 1200/4000, 

– Gumowe kopytko

– Metalowe radełko

– 4 rodzaje ozdób do wyboru

– folia do wygładzania naklejek

W paczce znalazłam także list od firmy  – bardzo lubię takie niepozorne gesty. W kopercie znalazłam kilka słów o firmie, oraz niespodziankę w postaci pasków do wykonania manicure testowego. Jeden komplet ozdób wystarcza do zrobienia 4 aplikacji na dłonie i stopy, każdą naklejkę bowiem przecina się na pół. Także koszt wykonania jednego manicure jest naprawdę niewielki. Na stronie znajdziecie ogrom wzorów i kolorów, naprawdę ciężko się zdecydować bo wszystkie są piękne. 

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was taką formą zdobienia paznokci. Lakiery samoprzylepne – bo tak określa je producent dla mnie stały się alternatywą dla hybryd. Zaskoczyła mnie łatwość aplikacji, oraz trwałość. U mnie wytrzymały 12 dni – jak na 15 minutowy czas tworzenia to uważam ich wytrzymałość za rewelacyjną. Zdejmowanie ich z paznokci jest banalne. Wystarczy posmarować  je oliwką i same zsuwają się z paznokcia. Co chyba dla mnie najistotniejsze to fakt, że płytka paznokcia jest w stanie nienaruszonym. 

Co o tym myślicie? Zdecydujecie się na wypróbowanie Manirouge?

Similar Posts