Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód ? – .

Wypożyczalnie samochodów są coraz bardziej popularne i znajdują się już w każdym większym mieście. Korzystają z nich nie tylko firmy, które nie chcą inwestować we własną flotę, ale coraz częściej są to także osoby prywatne.
Samochody z wypożyczalni przydają się najbardziej gdy podróżujemy samolotem i nie chcemy po obcym mieście poruszać się komunikacją miejską. Wypożyczenie samochodu z nawigacją znacznie ułatwi nam przemieszczanie się w miejskiej dżungli i oszczędzi wiele czasu. Wypożyczalnia samochodów jest też świetną opcją na wyjazd w większym gronie. Jeżeli planujecie wakacje z rodziną lub przyjaciółmi, to wypożyczone auto również jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż podróżowanie dwoma samochodami. Jest również bardziej bezpieczne ponieważ kierowcy mogą zmieniać się za kierownicą – ważne jeżeli planujecie dłuższą trasę za granice.

Na co zatem zwrócić uwagę wypożyczając samochód?

Przede wszystkim na to, jak będziemy go użytkować. Jeżeli czeka nas biznesowa wizyta w innym mieście to stawiajmy na małe, zwinne i ekonomiczne auta. W dużych miastach znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem, dlatego mniejszy samochód będzie lepszym rozwiązaniem. Jeżeli natomiast planujecie rodzinne wakacje, to trzeba postawić przede wszystkim na wygodę. Jak wiadomo większe auto gwarantuje większy komfort jazdy, zwłaszcza na długich trasach. Dlatego jeśli czeka Was wakacyjny road trip, to postawcie na duży rodzinny samochód. Pomyślcie o kierowcy, którego czekają długie godziny za kółkiem – warto wybrać samochód, którego fotel jest wyposażony w masaż. Przemyślcie tez położenie najmłodszych pasażerów, którzy jak wiadomo podczas podróży lubią zasypiać. Zamontujcie zatem foteliki i sprawdźcie, czy możecie je swobodnie rozłożyć do snu nie ograniczając jednocześnie przestrzeni innych podróżnych. Ważnym aspektem jest też rozmieszczenie bagażu. Jeżeli wybierzecie niewielki samochód to pamiętajcie, że zabierając choćby jednego pasażera nie będzie mieć zbyt wiele miejsca na walizki. Jeśli zatem podróżujecie w większym gronie sprawdźcie pojemność bagażnika i możliwość montażu dodatkowego bagażnika na dachu. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to warto zastanowić się nad skrzynią biegów. W mieście znacznie lepiej sprawdzają się samochody z automatyczną skrzynią biegów – gwarantują dużo większy komfort jazdy i znacznie ułatwiają parkowanie. Jeżeli chodzi o dłuższe trasy, to zazwyczaj większość podróżujemy na wysokim biegu, więc na autostradzie rodzaj skrzyni biegów nie będzie miał wielkiego znaczenia. Czy marka i model ma znaczenie? To już chyba zależy od indywidualnych preferencji. Najważniejsze jednak żeby auto, które wypożyczacie było sprawne techniczne i zapewniło Wam  bezpieczną podróż bez zbędnych niespodzianek.

Wypożyczaliście już auto? Dacie jeszcze jakieś dobre rady?

Similar Posts