Olej lniany – po czym poznać wysoką jakość? – .

Olej lniany to produkt znany ze swoich leczniczych właściwości. Jego działanie potwierdziły liczne badania. Co ciekawe, niektóre z nich wykazały, że surowiec ten może nawet zapobiegać rozwojowi chorób nowotworowych. Ale gdzie kupić olej lniany, który przyniesie takie korzyści dla zdrowia?

Olej lniany – Twój wybór ma znaczenie

Chociaż olej lniany wykazuje pozytywny wpływ na cały organizm, nie zawsze posiada tyle samo właściwości. Powodem tego jest proces produkcji. Nie wszyscy producenci przywiązują wagę do metod przetwarzania oleju. Olej lniany tłoczony na zimno i nierafinowany będzie miał zupełnie inne właściwości niż ten sam surowiec, który tłoczono na ciepło, rafinowano oraz filtrowano. W pierwszym przypadku produkt zachowa taką samą formę, jaka naturalnie znajduje się w komórkach roślinnych. Dzięki temu witaminy, sterole i tokoferole, które zawarte są w lnie, mają szansę wpłynąć na Twój organizm. Wybierając olej lniany od producenta rolnego, masz pewność, że nasiona lnu pochodzą z naszych polskich, czystych ziem. Jeśli producent ma doświadczenie i wie, jak uzyskać najwyższej klasy olej, powinien monitorować wzrost roślin oleistych już od momentu zasiewu oraz zrezygnować ze sztucznych środków dosuszających.

Olej lniany – gdzie znaleźć produkt wysokiej jakości?

To oczywiste, że w dzisiejszych czasach nie każdy ma w okolicy znajomego rolnika, który zajmuje się produkcją oleju lnianego. Na szczęście z pomocą przychodzi nam internet. Wielu producentów oleju lnianego działa na lokalnych rynkach, a przy tym dodatkowo oferuje swoje surowce na stronie internetowej, tak jak https://sklep.olejewielkierychnowo.pl/produkt/olej-lniany-tloczony-na-zimno/. Dzięki temu możesz nabyć wysokiej jakości olej lniany, który przyniesie mnóstwo korzyści dla Twojego zdrowia. Do wyboru masz także inne surowce, które są warte uwagi. Prozdrowotne działanie wykazuje między innymi olej konopny, olej z czarnuszki, jak również olej rydzowy. Każdy z nich wspiera organizm i może wzbogacić dietę o kwasy omega-3 i omega-6 oraz inne cenne składniki.

Similar Posts