Olejek konopny w kosmetykach. Właściwości i zastosowanie – .Kosmetyki z olejem konopnym całkowicie zrewolucjonizowały rynek kosmetyczny. O ile jeszcze kilka sezonów temu były całkowitą nowością, tak obecnie są już coraz powszechniejsze. W szerokiej ofercie znajdziemy również produkty lecznice, które zostały stworzone w oparciu o medycynę naturalną.
Olejek CBD jest związkiem całkowicie naturalnym. Olejek konopny wykorzystywany jest coraz szerzej przy produkcji kosmetyków, oraz produktów leczniczych. Znajdziemy go już praktycznie w każdej grupie kosmetycznej. Najpopularniejszy jest jednak w kosmetykach nawilżających, czyli balsamach i kremach.

Balsamy i kremy z olejkiem CBD

Olejek ma wspaniałe właściwości nawilżające, dlatego świetnie sprawdza się w produkcji kremów i balsamów. Ogromną zaletą w jego aplikacji jest to, że nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Dlatego jest jednym z najbardziej pożądanych składników w kosmetykach do skóry. Producenci chętnie dodają go także do szamponów do włosów, ponieważ sprawdza się świetnie, jako składnik nawilżający skórę głowy. W oleju konopnym znajduje się również szereg witamin, które mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Są t witaminy: A, D, E i K, czyli wszystkie te, które zapewniają nam młodość i świetny wygląd. Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne, oraz regenerujące olejek konopny jest wykorzystywany również w medycynie naturalnej. Podejmując walkę z chorobami skóry, świetnie sprawdzi się maść konopna. Działanie zdrowotne tego oleju zostało potwierdzone przez WHO. Warstwa olejku konopnego na skórze pomoże chronić ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Chroni również przed nadmierną utratą wody. 

Similar Posts