Organizacja komunii świętej w plenerze – .

źródło: Pixabay

Mój syn za rok przystępuje do komunii świętej, dlatego już w tym roku powoli zaczęłam rozglądać się za jakimś lokalem.W naszym mieszkaniu nie damy rady pomieścić wszystkich gości, dlatego za jedyną opcję uznałam organizacje tej uroczystości w restauracji.

W zeszłym roku organizowałam chrzciny córeczki, więc mam mniej więcej rozeznanie w cennikach, oraz ofertach poszczególnych lokali. O ile z terminem wolnej sali na chrzest nie mieliśmy większego problemu, to przy komunii okazuje się to nie być już tak proste. Sale są zarezerwowane z bardzo dużym wyprzedzeniem. Szczerze mówiąc nie byłam tego świadoma i na tą chwilę nie mam już wielkiego wyboru. Lokale, na których mi zależało są już wynajęte, a te które pozostały nie oferują takiego standardu jakiego bym oczekiwała. 

Nie siedzę jednak z założonymi rękami i zaczęłam szukać jakiejś alternatywy dla organizacji tej imprezy. Pomyślałam o domu moich rodziców, który jest większy od mojego mieszkania, ale planując rozmieszczenie stołów napotkałam bariery architektoniczne. Niby wszyscy by się zmieścili, ale moim zdaniem nie czuliby się swobodnie. Na przyjęciu będzie również sporo dzieciaków, które wiadomo muszą mieć kawałek miejsca na zabawę. Komunie odbywają się w maju, więc mamy bardzo duże prawdopodobieństwo ładnej pogody. Pomyślałam zatem, że dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie moich rodziców. Akurat tam jest bardzo dużo miejsca, także mam pełną swobodę aranżacji przestrzeni.

Jednak nie chciałam przyjęcia pod przysłowiową chmurką, wolałabym się zabezpieczyć na wypadek deszczu, wiatru, czy palącego słońca. Za świetne rozwiązanie uznałam namiot imprezowy. Pomyślicie pewnie, że zakup takiego namiotu na jeden raz to spory wydatek, jednak pomysł na tyle spodobał się moim rodzicom, że chcą mieć taki namiot na stałe. Często organizują przyjęcia dla rodziny i znajomych i nie raz zdarzyło się, ze pogoda pokrzyżowała plany.

Namiot prezentuje się wbrew pozorom bardzo elegancko, mamy dowolność co do wystroju i aranżacji wnętrza, nie ograniczają nas tak naprawdę żadne bariery. Z kreatora możemy wybrać dowolną szerokość, wysokość, długość i dostosować go do swoich potrzeb. Konstrukcja jest bardzo solidna, także mam pewność, że wytrzyma wszystkie warunki pogodowe jakie mogą zaskoczyć mnie w maju. Konstrukcja jest w 100% wodoszczelna, oraz odporna na promienie UV.

W opcji plenerowej imprezy cieszy mnie również fakt, że mogę zaaranżować przestrzeń do zabawy dla dzieci. Wiadomo, że będąc w lokalu, dzieci zazwyczaj się nudzą. Na podwórku moich rodziców zbudowany jest plac zabaw i dzięki temu maluchy będą mogły się bawić, a rodzice będąc w namiocie obok, nie muszą się martwić i mają oko na swoją pociechę.

Jak myślicie czy namiot imprezowy to dobry pomysł na organizację Komunii w plenerze?

Similar Posts