Papeteria ślubna – zaproszenia i dodatki – .

Pierwszym produktem z całej ślubnej papeterii jaki decydujemy się zamówić są oczywiście zaproszenia i zawiadomienia. Jednak pamiętajmy, że są jeszcze inne dodatki, o których warto pamiętać przy zamawianiu papeterii.

Należy rozejrzeć się już za wszelkimi gadżetami na etapie wyboru zaproszeń, ponieważ ważne jest to, żeby wszystko stanowiło spójną i przemyślaną całość. Możliwości jest bardzo dużo i możemy zdecydować się na rzeczy, które będą nie tylko ozdobą, ale również będą bardzo praktyczne. Niewątpliwie też, każda z nich będzie dla nas kolejną pamiątką, którą warto zachować.

1. Dekoracje ślubnych butelek.

Ozdobione butelki z trunkami to już tradycja na każdym weselnym stole. Do wyboru mamy kilka możliwości: zawieszki na butelki, etykiety samoprzylepne, czy ubranka na butelki. Ja organizując swoje wesele postawiłam na zawieszki, które oczywiście były zamawiane razem z zaproszeniami i były wykonane w tym samym wzorze. Na moich zawieszkach znalazły się zabawne wierszyki, które goście chętnie zabierali jako pamiątkę z wesela.

2. Winietki na stół.

Jeżeli decydujecie się na rozmieszczenie swoich gości to winietki z imionami i nazwiskami będą koniecznością. Ja uważam, że umiejscowienie gości przy stołach weselnych to bardzo praktyczny pomysł. Znamy przecież swoich bliskich doskonale i wiemy w jakim towarzystwie będą się czuli najlepiej. Oczywiście też, para młoda może posadzić obok siebie w tym wyjątkowym dniu najbliższe sercu osoby.

3. Numery stołów.

Jeżeli w sali weselnej jest kilkanaście mniejszych stołów warto nadać im numery. Znacznie usprawnia to posadzenie gości przy stołach, oraz ułatwia pracę obsłudze wesela. Przed wejściem na salę możecie postawić plan stołów z numerami i przypisanymi nazwiskami – wtedy bez problemu każdy gość trafi na swoje krzesełko. Niewątpliwie ozdobne numery, które znajdą się na stolikach stanowią również dodatkową dekorację.

4.  Karty menu.

Nie jest to najbardziej popularny element papeterii ślubnej, ale już na kilku weselach spotkałam się z menu. Jako osoba, która nie je wszystkiego byłam bardzo zadowolona, że mogłam podejrzeć co znajduje się na półmiskach z podanymi daniami. Nie koniecznie lubię zgadywać, czym faszerowane jest mięso, lub z czego zrobiona jest surówka. Na swoim weselu takiego menu nie miałam, ale było to kilka lat temu i nie było jeszcze takich kart w ofercie. Teraz na pewno bym się zdecydowała na zamówienie ich wraz z innymi elementami papeterii.

Jak widzicie elementów ślubnej papeterii jest sporo. Mamy zatem ogromny wybór tego, na jakie dodatki się zdecydujemy. Jest jeszcze kilka bardzo fajnych elementów, które warto przemyśleć podczas zamawiania zaproszeń, ale o tym będzie już w kolejnych postach. Jak wiadomo ślub i wesele to tematy niewyczerpalne 🙂

Na jakie dodatki zdecydowaliście się lub zdecydujecie na swoim weselu?

Similar Posts