Piekarnik parowy seria 600 Steam Bake EOD5C50Z – moja opinia – .

Wybór sprzętu agd do kuchni nie jest łatwym zadaniem. Głównie ze względu na to, że po prostu ciężko jest wybrać z wielu dostępnych na rynku. Najgorzej jest wtedy, kiedy nie mamy żadnych sprecyzowanych oczekiwań i wymagań. Ja należę  do tej grupy, która wiedziała konkretnie na jakich funkcjach jej zależy, dlatego zdecydowałam się na piekarnik Electrolux 600 Steam Bake.

Nie jest to pierwszy piekarnik jaki kupowałam, więc miałam dosyć sprecyzowany zakres funkcji jakie mnie interesują. Szukałam sprzętu, który pomoże mi piec cudowne ciasta. Piekarnik, który miałam w swoim starym domu pozostawiał wiele do życzenia w temacie słodkich wypieków. Dlatego po kliku latach mądrzejsza o doświadczenie wybrałam już bardziej świadomie. Zdecydowałam się na piekarnik marki Electrolux. Szczerze mówiąc jest pierwszy sprzęt tego producenta w moim domu. Sama zanim kupię cokolwiek do domu zawsze szukam opinii innych użytkowników. Dla mnie jest to najbardziej wiarygodne źródło informacji. Dlatego sama też taką opinię postanowiłam napisać. 

Electrolux Steam Bake EOD5C0Z

Design

Zależało mi aby piekarnik był w całości czarny. Projektowałam nową kuchnię od podstaw i marzyła mi się biel szafek, drewniane wykończenia i całkowicie czarny sprzęt. Kuchnia to mój mały sukces designerski, bo udało mi się ją wykonać tak jak sobie wymarzyłam. Ten model piekarnika Electrolux jest w 100 % czarny, nie ma żadnych srebrnych elementów. Nie łatwo było znaleźć taki sprzęt. Wygląda bardzo minimalistycznie i nowocześnie. Jest prosty i elegancki. W moich nowych meblach wygląda po prostu idealnie. 

Obsługa

Piekarnik jest na tyle prosty w obsłudze i intuicyjny, że nie musiałam zbytnio wspierać się instrukcją obsługi. Wszystko jest proste i czytelne bez żadnych udziwnień. Obsługiwany za pomocą chowanych pokręteł – tradycyjny sposób powiedziałabym i najlepszy z możliwych. Duży czytelny wyświetlacz led, na którym oprócz oczywiście godziny możemy ustawić rozpoczęcie i zakończenie czasu pieczenia. Na panelu obsługi znajduje się również dodatkowy przycisk do uruchamiania funkcji pieczenia parowego. 

Zastosowane rozwiązania techniczne

Są 4 sprawy, które zasługują tutaj na szczególną uwagę. Pierwsza z nich to szyba piekarnika, która nie nagrzewa się podczas pieczenia. Zależało mi na tym najbardziej ponieważ w domu są dzieciaki i chcę aby kuchnia była dla nich bezpiecznym miejscem. Mimo iż mój piekarnik zamontowany jest wysoko to syn już tam dosięga i gorącą szybą mógłby się poparzyć. Kolejna rzecz, na której mi zależało to teleskopowe prowadnice. Głownie dlatego, że piekarnik zamontowany jest wysoko i znacznie ułatwia mi to pracę. W takim układzie miałabym ogromny problem z wyjęciem gorącej blachy z piekarnika. Czyszczenie katalityczne, to również bardzo nowoczesne i przydatne rozwiązanie. Włącza się samoczynnie gdy piekarnik osiąga temperaturę 250 stopni. Tak naprawdę od maja nie było potrzeby żeby piekarnik jakoś gruntownie czyścić. Wystarczy po pieczeniu przetrzeć go papierowym ręcznikiem. Jest to oszczędność pracy i czasu. Oświetlenie halogenowe. O tym kazał wspomnieć mój mąż, bo mówi że jak jakiś elektryk będzie szukał opinii to na pewno zwróci na to uwagę 😉 Ja z mojej strony użytkowniczki napisze tyle : w piekarniku jest jasno, wszystko ładnie widać podczas pieczenia. 

Pieczenie

Oprócz oczywiście wszystkich tradycyjnych funkcji jak pieczenie góra, dół, grill, termoobieg, rozmrażanie piekarnik posiada funkcję pieczenia parowego. Przy pieczeniu ciast sprawdza się to doskonale. Wypieki są wręcz idealne. Wszystko ładnie się dopieka, rośnie równomiernie, nic się nie przypala. Przy mięsach powoduje, że nie są przesuszone a soczyste. Jeżeli zastanawiacie się, czy dopłacić za ta dodatkową funkcję w piekarniku to naprawdę warto jeśli zależy Wam na idealnych ciastach i pysznym domowym pieczywie. Piekarnik ma aż 5 poziomów rusztu. Także spokojnie możemy piec na dwóch, a nawet na 3 poziomach jednocześnie. Jeżeli piekę ciasteczka to wkładam blaszki na 3 poziomy i wszystko ładnie się piecze. Także naprawdę dzięki dużej pojemności piekarnika oszczędzam sporo czasu i energii elektrycznej.

Z wyboru jakiego dokonałam jestem bardzo zadowolona. Piekarnik sprawdza się u mnie w 100%. Ma wszystkie funkcje, na których mi zależało, a do tego prosty i elegancki design. Dotarł do mnie przed samą komunią syna, którą przygotowywałam w domu. Wtedy piekłam w nim pierwsze ciasta i wszystkie udały się idealnie. Stosunek jakości do ceny według mnie jest jak najbardziej adekwatny. Szczerze mówiąc to czasami nie warto przepłacać za funkcje, z których nie będziecie korzystać. Dlatego przed wyborem piekarnika zastanówcie się na czym tak naprawdę najbardziej Wam zależy. No i…. czytajcie opinie innych użytkowników, bo to najlepsze źródło informacji 🙂

A propo nowych sprzętów w domu, muszę wtrącić kilka słów na temat zegarków. Mój mąż jest ich wielkim miłośnikiem i posiada całkiem spora kolekcję. Znajdują się w niej zegarki sportowe, ale również te eleganckie na specjalne okazje. Najbardziej upodobał sobie zegarki Citizen. Jest to marka, której ufa od wielu lat i ma do niej ogromny sentyment. Pierwszy zegarek z jego kolekcji pochodził właśnie od tego producenta. Mężczyźni kochają zegarki tak samo jak my kobiety kochamy nowe buty. Dla mnie zamiłowanie męża do zegarków, to duże ułatwienie, bo zawsze wiem z jakiego prezentu ucieszy się najbardziej 🙂

Similar Posts