Pozycjonowanie strony – z czym to się je ?!! – .

Coraz częściej słyszę w odniesieniu do bloga, że bardzo ważne jest pozycjonowanie strony. Szczerze mówiąc wcześniej na początku mojej blogowej drogi nawet nie wiedziałam co to takiego jest. Dlatego dzisiaj postanowiłam nieco przybliżyć Wam tą jednak jak się okazuję przydatną dla blogerów wiedzę. 

Pozycjonowanie stron mówiąc najprościej to wszystkie procesy, które zmierzają do tego aby nasza strona znalazła się jak najwyżej w wyszukiwarkach internetowych. Jest ono jednym z elementów szeroko pojętego marketingu internetowego. Wpisujemy interesującą nas frazę w wyszukiwarkę i czekamy na rezultaty. Na początek trafiają oczywiście najlepiej zoptymalizowane strony. Na to, jak wysoko nasza strona znajdzie się w wynikach wyszukiwania ma wpływ wiele czynników. Im wyżej oczywiście , tym lepiej 🙂  Wiele firm zleca pozycjonowanie swoich stron specjalistom w tej dziedzinie. Są jednak kluczowe elementy, o które my blogerzy chcąc promować nasze strony możemy zadbać sami.

Dobieraj słowa kluczowe

Jeżeli podejmujecie się jakiegoś tematu, zastanówcie się jak sami wpisalibyście hasło w wyszukiwarkę  poszukując informacji na dany temat. Najlepiej jeśli hasło, na którym opieramy tekst jest zbudowane z kilku wyrazów. Użyjmy go w tekście w różnych kombinacjach.

Treści na stronie

Starajcie się tworzyć teksty autorskie. Nie kopiujcie opisów z innych stron bo to obniża wartość strony w wyszukiwarce.

Bądź systematyczny

Jak wiadomo internet nie znosi próżni, dlatego starajcie się na bieżąco aktualizować swoje treści. Jeżeli możecie róbcie to nawet codziennie. 

Tematy i tytuły

Ważnym jest aby słowa kluczowe znajdowały się w tytułach postów. Wyszukiwarka znacznie lepiej wtedy “widzi” Waszą stronę. Warto stosować w tekście również śródtytuły z kombinacją słów kluczowych, które również podnoszą widzialność strony. 

Mam nadzieję, że chociaż trochę przydadzą Wam się te rady i przy swoim następnym wpisie przyjrzycie się bardziej swoim treściom pod tym właśnie kątem 🙂 Ja od jakiegoś czasu również staram się aby moje posty były ja najbardziej atrakcyjne dla wyszukiwarki Google i zaczynam widzieć pozytywne rezultaty w swoich statystykach.

Similar Posts