Skarby ze strychu – czyli antyki w domu – .

Obecne trendy wnętrzarskie stawiają mocno na nowoczesność. Metal i plastik królują w katalogach z inspiracjami wystroju wnętrz. Ja jednak lubię czasami odwiedzić strych babci lub lokalny “pchli targ” w poszukiwaniu skarbów.

Uwielbiam skandynawski styl, ale mocno inspirują mnie eklektyczne wnętrza. Połączenia różnych stylów zawsze stworzą nam coś nietuzinkowego i niepowtarzalnego. Warto zatem rozejrzeć się za czymś co wprowadzi do naszego nowoczesnego wnętrza nieco elegancji, a takimi elementami niezaprzeczalnie są antyki.


Gdzie szukać antyków?
Oczywiście najłatwiej iść do galerii antyków, jednak ceny w takich miejscach są dosyć wysokie. Warto zatem trochę bardziej się pogłowić by znaleźć jakąś perełkę do naszego domu. Starocie, które mogą stać się wielką ozdobą możemy znaleźć na aukcjach internetowych. Warto przejrzeć zatem różne serwisy aukcyjne. Na jednej ze stron sama ostatnio znalazłam maszynę do szycia marki Singer, która mój mąż powolutku przerabia mi na toaletkę do sypialni. Warto odwiedzić również lokalne targi staroci, na których z pewnością można niejednokrotnie kupić jakąś przepiękną klasykę do naszego wnętrza. Pamiętajcie też, że strych lub piwnica w domu waszej babci również może skrywać skarby w postaci np: starych zegarów.

Jak wykorzystać antyki w nowoczesnym wnętrzu?
Na pewno nie powinny być one dominującym elementem. Ja postawiłabym właśnie na pojedyncze, niewielkie elementy, które są w stanie nadać nieco “cieplejszego” charakteru projektowanemu wnętrzu. O ile w sypialni może to być ( tak jak w moim przypadku) toaletka, to w holu możemy umieścić przepięknie zdobiony fotel. W salonie natomiast możemy postawić na takie dodatki jak zegar, czy mały stolik kawowy. Świetną ozdobą i to już chyba niezależnie od pomieszczenia są lampy lub żyrandole. W kuchni natomiast świetnie wyglądają antyki w postaci młynków do pieprzu. Jeśli zbytnio nie ogranicza Was budżet polecam obrazy, które zawsze są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także świetną inwestycją. Jeżeli urządzacie dom w prowansalskim stylu to również w tym przypadku możecie pokusić się klasyczne elementy.

Do jakiego stylu najbardziej pasują antyki?Jeżeli antyki mają być jedynie elementem wnętrza, to według mnie najlepiej będzie im w połączeniu ze stylem skandynawskim. Są to bowiem wnętrza nowoczesne, ale bardzo przytulne, antyki dodadzą im pewnej dozy elegancji. Pamiętajcie jednak aby we wszystkim zachować umiar, bo w tym tkwi cały sekret udanych aranżacji. Kiedy moja toaletka do sypialni będzie już gotowa, na pewno podzielę się na blogu efektami.

Macie w domu antyki?

Similar Posts