Uszczerbek na zdrowiu – należy Ci się odszkodowanie ! – .

 źródło: Pixabay

Ostatnio na blogu poruszam tematy około prawne. Są to bardzo ważne zagadnienia ponieważ często nie mamy pojęcia, o tym jakie prawa nam przysługują i w jaki sposób możemy ich dochodzić. Chciałabym w najbliższym czasie zapoznać Was z kilkoma podstawowymi możliwościami, które przysługują ofiarą wypadków.

Zgodnie z Kodeksem Prawa Cywilnego każdemu poszkodowanemu, który doznał uszczerbku na zdrowiu należy się odszkodowanie. Niezależnie, czy był to poważny wypadek drogowy, czy zwykły upadek na chodniku. Kwota jaką otrzymamy zależna jest od rodzaju urazów i od tego w jakim stopniu wpłynęły na nasze zdrowie. Większa część społeczeństwa posiada ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala chociaż w pewnej części na rekompensatę poniesionego uszczerbku. 

źródło:Pixabay

Każda firma ubezpieczeń proponuje swoim klientom różne warianty ubezpieczeń i dostosowane do nich tabele wysokości ubezpieczeń. Czasami jednak, gdy już dochodzi do wypadku ubezpieczyciele robią wszystko żeby takiego odszkodowania nie wypłacić. Często słyszy się w telewizji o nieuczciwych procederach takich firm i szukaniu wszelkich kruczków prawnych żeby wypłacone odszkodowanie było jak najmniejsze.

źródło:Pixabay

W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego jak wystąpienie na drogę prawną. Statystyki mówią, że sąd przyznaje średnio nawet 4 razy większą wysokość odszkodowania niż ubezpieczyciel. Warto, o tym wiedzieć żebyśmy mogli korzystać z należnych nam praw. Wiele poszkodowanych osób przyjmuje zaniżone kwoty odszkodowania bojąc się, że sprawy sądowe będą ciągnąć się latami. Warto w takim przypadku skorzystać z kancelarii prawnych wyspecjalizowanych w tego typu sprawach. Co ważne prawnicy, którzy będą nas reprezentować przed sądem, swoje wynagrodzenie pobierają dopiero po wygranej sprawie. Dlatego myślę, że w tych wszystkich prawnych zawiłościach warto skorzystać z pomocy fachowców.

Posiadacie dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?  Mieliście problemy z wypłatą odszkodowania?

Similar Posts