Wakacje z dziećmi za granicą – jaki hotel i jaki kraj wybrać? – .

Moje dzieciaki już są starsze i dojrzeliśmy do tego, żeby na tegoroczne wakacje wybrać się nieco dalej. Wiem, że nawet wyjazdy z kilkumiesięcznymi dziećmi to żaden problem, ale wolałam trochę odczekać zanim zabiorę maluchy w dłuższą podróż. Nie marzyło mi się zabierania wózka i miliona innych rzeczy do samolotu.

Dzieci w chwili wyjazdu będą miały już 10 i 4 lata, także obejdziemy się bez zbędnego sprzętu, który trzeba zabierać w przypadku kilkumiesięcznych brzdąców. Dla rodzin z dziećmi warto wybierać dedykowane miejsca. Jako rodzice powinniśmy szukać kurortów przyjaznych dla najmłodszych urlopowiczów. Polecam hotele, które mają zaplecze do tego, aby urlop z dziećmi był również wypoczynkiem dla rodziców. Biura podróży przygotowują specjalne oferty dla rodzin z dziećmi. W takich hotelach nasze pociechy mogą czuć się swobodnie, ponieważ większość hotelowych gości to właśnie rodziny z małymi dziećmi. Kolejnym plusem takich ofert jest szereg atrakcji dla dzieci. Wiadomo, że sam wyjazd jest już dla dziecka przeżyciem. Jednak wiadomo również, że dzieci szybko się nudzą. Kiedy opadną już pierwsze emocje, trzeba dostarczyć im szereg atrakcji, które sprawią, że wyjazd będzie niezapomniany. Hotele takie oferują pokoje dla rodzin, które są specjalne przystosowane do dzieci. Są to przestronne apartamenty wyposażone w dziecięce łóżeczka i krzesełka do karmienia. Możemy zdecydować się również na apartament z aneksem kuchennym- jeżeli musimy przygotować dziecku mleko lub kaszkę, to nie trzeba biegać do hotelowej kuchni. Wśród atrakcji w takich hotelach znajdziemy place zabaw, sale zabaw, oraz baseny i brodziki specjalnie przystosowane dla najmłodszych. W menu kuchni możemy liczyć również na dedykowaną kartę dań dla dzieci. Nieoceniona jest obecność i opieka polskiego animatora. W czasie kiedy nasze dzieci będą pod opieką animatorów, my możemy chwilę odpocząć i chociażby zwyczajnie poleżeć i cieszyć się pięknym słońcem i spokojem. Animatorzy zapewnią dzieciom nie tylko profesjonalną opiekę, ale również zorganizują czas tak, aby był on jak najbardziej produktywny. Jedną z atrakcji dla dzieci są wspólne warsztaty, np. kulinarne. Różnego rodzaju grupowe zajęcia sportowe, taneczne, dyskoteki oraz konkursy.
Warto też przemyśleć do jakiego kraju się wybrać. Ja podpowiem Wam dzisiaj jakie kierunki my bierzemy pod uwagę. Poszukiwania odpowiednich wakacji dla naszej czwórki rozpoczęliśmy w biurze podróży ITAKA, bo takowe najbardziej polecali nasi znajomi, którzy mają już kilka rodzinnych wyjazdów za sobą. Rozglądając się za tegoroczną ofertą najbardziej interesują nas następujące kraje: Włochy, Hiszpania, Cypr, oraz polecana przez znajomych Czarnogóra. Są to kierunki przede wszystkim bezpieczne. Szczerze mówiąc Czarnogóry na początku w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Do tego kraju przekonali nas znajomi, którzy właśnie tam spędzili zeszłoroczne wakacje. Zaczęliśmy przeglądać oferty tamtejszych hoteli i kurortów i powoli zaczynamy się skłaniać właśnie ku temu kierunkowi. Przekonały nas zwłaszcza piękne krajobrazy. Jak również kilometry piaszczystych plaż. Góry schodzące bezpośrednio do morza robią ogromne wrażenie. Dzika i niesamowita przyroda połączona jest z ogromną gościnnością mieszkańców tego kraju. Nie jest to kierunek bardzo oblegany, podobnie z resztą jak jeszcze kilka lat temu Chorwacja. Dlatego chcielibyśmy zobaczyć ten kraj zanim stanie się tak przepełniony przez turystów jak np. Grecja. Znaleźliśmy również w miejscowości Bijela hotel dedykowany dla rodzin z dziećmi z bardzo dobrymi opiniami. Podpowiem Wam również, że warto czytać opinie klientów na stronach biur podróży – mogą one bardzo pomóc w wyborze konkretnego hotelu.

Czy ktoś z Was był w Czarnogórze? A może polecacie jakiś inny kraj?

Tags : dzieciaki, lifestyle

Nowszy post Starszy post

Similar Posts