Wielki Dzień Małej Króliczki – Wydawnictwo Wilga – .

Jak się okazuje, nie tylko w czasie deszczu dzieci się nudzą. Mała Króliczka miała właśnie taki dzień, w którym nikt nie miał czasu na zabawę. Zajęta była jej mama, oraz rodzeństwo. Również najlepsi przyjaciele Mały Krecik i Mały Jeżyk nie mieli dla niej czasu. Jednak jak zawsze mogła liczyć na swojego dziadka Wielkiego Królika.

Podczas tego niezwykle nudnego dnia dziadek zaproponował Małej Króliczce, aby pomogła mu w pracy. Mała zdziwiła się, bo przecież dziadek nie pracuje, tylko całe dnie spędza, odwiedzając swoich przyjaciół. Żeby ten dzień nie okazał się tak ogromnie nudny, przyjęła propozycję Wielkiego Królika i wyruszyła razem z nim.


W pierwszej kolejności odwiedzili Kreta, który miał problem ze swoją nową norką i organizacją urodzin Małego Krecika. Dziadek obiecał mu pomoc. Później odwiedzili Babcię Jeżową. Razem wołali staruszkę, ale nie wychodziła ona ze swojej norki. Okazało się, że jest przeziębiona i chętnie przyjmie pomoc swoich przyjaciół. Następnie postanowili odwiedzić swoich nowych sąsiadów rodzinę orzesznic. Nowy sąsiad Pan Orzesznica również chętni przyjął pomoc Wielkiego Królika i jego wnuczki. Odwiedzili również Wiewiórkę, która jak się okazało, złamała nogę i potrzebuje kogoś, kto zbierze pokarm dla jej małych dzieci. Także ona mogła liczyć na swoich króliczych gości.Po całym dniu emocji Mała Króliczka nie mogła spać. Wstała wcześnie rano, martwiąc się o wszystkich przyjaciół dziadka. Wielki Królik zostawił dla swojej wnuczki list z prośbą o przygotowanie kilku rzeczy. Wszystkie przedmioty z listy były potrzebne dziadkowi, żeby pomóc przyjaciołom.


Książka w bardzo przystępny dla dziecka sposób opowiada o bezinteresownej pomocy. Mała Króliczka i jej dziadek z dobroci serca pomagają swoim sąsiadom, nie oczekując nic w zamian. Króliczka rozumie już, na czym polega “praca” Wielkiego Królika. “Wielki Dzień Małej Króliczki”, to ciepła opowieść, o tym, jakie wsparcie powinniśmy nieść wobec otaczających nas osób. Ponadto książka jest naprawdę pięknie wydana i opatrzona uroczymi ilustracjami.


Czytacie codziennie swoim dzieciom? Znacie opowieść o Małej Króliczce?

Hej. Wiecie, że jestem w trakcie urządzania domu. Pokoik mojej córki ma być miejscem dla księżniczki – taki sobie wymarzyła. My oczywiście marzenie to chcemy spełnić. W pokoiku założyliśmy jasną, szarą podłogę i zamontowaliśmy białe drzwi. Na jednej ze ścian planujemy fototapetę z księżniczkami. Druga ścianę, na której będą stały komody, chcemy ozdobić zdjęciami. Planujemy kupić duże ramy do obrazów, zawiesić w nich sznurki i przypiąć do nich zdjęcia. Nina bardzo lubi oglądać albumy ze zdjęciami i myślę, że ten pomysł na dekoracje ściany bardzo jej się spodoba. Oczywiście zamontujemy też całą masę półek na książki 😉

Nowszy post Starszy post

Similar Posts