Wymiana waluty online – czy to się opłaca ? – .

W obecnych czasach większość spraw możemy załatwić przez internet. Zapisujemy się w ten sposób do lekarza, płacimy rachunki, robimy zakupy a nawet składamy dokumenty w urzędach. Dynamiczny rozwój usług internetowych przyczynił się nie tylko do uproszczenia wielu procedur i oszczędności czasu, ale również do tego, że możemy w ten sposób zaoszczędzić nasze pieniądze.

Dotychczas jeśli musieliśmy wymienić walutę pierwsze kroki kierowaliśmy do banku lub do kantorów stacjonarnych w naszym mieście. Obecnie mamy ogromną ofertę takich usług dostępną w internecie. Jeszcze niedawno dla wielu polaków było to czymś trudnym i niedostępnym. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują.
Jeśli macie chociażby podstawową wiedzę na temat tego jak poruszać się w sieci ( a skoro trafiliście na tą stronę, to zapewne tak jest), bez problemu poradzicie sobie z obsługą platformy do wymiany walut. Jest to bardzo podobne do obsługi rachunku bankowego. Wszystkie kantory internetowe działają na podobnej zasadzie. W bankach powinniście posiadać dwa konta internetowe jedno złotówkowe, drugie walutowe. Na te konta w zależności od tego jaką walutę będziecie wymieniać internetowy kantor przeleje zakupione przez Was pieniądze. Kolejnym krokiem jest założenie całkowicie darmowego panelu klienta, np. w serwisie internetowykantor.pl . Warto również wspomnieć, że do większości banków, platforma ta przelewa nasze pieniądze beż żadnych dodatkowych opłat i prowizji – polecam zapoznać się z listą banków na stronie serwisu. Kiedy mamy już wszystkie swoje konta, wystarczy dokonać transakcji. Serwis przeprowadza Was przez ten proces bardzo intuicyjnie. Strona jest bardzo czytelna i przejrzysta. W kolejnych krokach wystarczy wybrać: rodzaj transakcji (kupno/sprzedaż), walutę, oraz rachunek bankowy z którego wysyłacie pieniądze, oraz ten na który pieniądze mają wpłynąć. Macie również opcję wyboru najkorzystniejszego dla siebie kursu wymiany. Jak widzicie korzystanie z serwisu nie jest naprawdę niczym skomplikowanym. Korzystanie z kantorów on-line opłaca się z kilku względów. Po pierwsze, są one zdecydowanie bezpieczniejsze niż spacerowanie z gotówką do kantoru stacjonarnego. Kantory internetowe, podobnie jak bankowość internetowa, dbają również o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa danych swoich klientów. Kolejnym plusem takich kantorów jest ich wysoka konkurencyjność cenowa. Kantory internetowe aktualizują kursy walut nawet co 10 sekund. Uwagę należy zwrócić także na tajemniczo brzmiący spread. Najprościej mówiąc jest to różnica pomiędzy kursem kupna, a kursem sprzedaży. Im niższy w danym kantorze tym lepiej dla nas. Najwyższe spready mają zdecydowanie banki, na drugim miejscu kantory stacjonarne, najkorzystniej w tym zestawieniu wypadają kantory on-line. Niektóre banki mają nawet pięciokrotnie wyższy spread niż kantory on-line. Mimo iż są to kwoty rzędu kilkudziesięciu lub kilkunastu groszy – różnice są wyczuwalne nawet przy niewielkich transakcjach. Jeśli posiadacie kredyt hipoteczny we frankach, to poprzez odpowiednie operacje walutowe, przez cały okres kredytowania możecie zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Wymiana walut w internecie jest obecnie najszybszym i najbardziej korzystnym dla kontrahenta rodzajem transakcji walutowej. Z oferty kantorów on-line mogą skorzystać nie tylko klienci w przypadku jednorazowych transakcji. Najwięcej zaoszczędzą bowiem osoby, które dużo podróżują, pracujące za granicą, oraz importerzy i eksporterzy. Jeśli chcecie pozyskać więcej informacji na ten temat, to zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z raportem, który podsumowuje rok 2018 i prognozuje wydarzenia na rynku wymiany walut on-line w roku 2019. Raport znajdziecie pod tym linkiem https://currency-one.com/wordpress/wp-content/uploads/2019/01/wymiana-walut-w-Internecie-coraz-popularniejsza_raport-currencyone.pdf.


W jaki sposób wymieniacie walutę? Korzystacie z kantorów on-line?

Similar Posts