Zdrowe wędliny dla dzieci – Żarłaki – .

Na to co jedzą moje dzieci zwracam szczególną uwagę. Szukam dla nich produktów zdrowych i w miarę możliwości naturalnych. Bardzo dużo gotuję, bo lubię mieć kontrolę nad dietą moich dzieci. Zdrowe odżywianie to dla wielu ludzi sposób na życie. Nie jestem w tym temacie szalenie restrykcyjna, pozwalam czasami dzieciakom na odrobinę słodkiego szaleństwa. Jednak staram się czytać etykiety i zawsze wybieram te produkty z najkrótszym składem i bez substancji, które jak powszechnie wiadomo nie powinny być dodawane do żywności. Tym bardziej do produktów, które maja spożywać nasze dzieci.

Moje zakupy od lat wyglądają podobnie. Jajka, których spożywamy raczej dużo kupuję w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, od jak najbardziej szczęśliwych i wolno żyjących kur. W warzywa i owoce zaopatruję się na lokalnym targu. Mam kilka sprawdzonych stoisk i gospodarzy, którzy nie stosują chemicznych oprysków. Od przyszłego roku jednak planuję stworzyć własny ogród warzywny. Obok mojego domu kupiłam kilka arów ziemi, na których mam zamiar uprawiać własne warzywa i owoce. Szczerze mówiąc, to już nie mogę się doczekać kolejnej wiosny i rozpoczęcia sezonu upraw. Oczywiście wszystkie zbiory będziemy spożywać na bieżąco, ale planuję również przetwory na zimę. Przetwory robię od lat bo nie wyobrażam sobie kupować dżemu, ogórków kiszonych i przecierów pomidorowych. Robiąc własne zapasy mam pewność, że moje dzieci jedzą zdrowe produkty. 

Są jednak produkty, które moje dzieciaki uwielbiają, a których nie jestem im w stanie zrobić sama. Moje maluchy, to typowi mięsożercy i zdecydowanie swoje upodobania kulinarne odziedziczyli po tatusiu. Dzień bez miąska to dla nich dzień stracony. Oczywiście towarzyszą temu wszystkiemu warzywa i owoce, ale bardziej w formie dodatku niż głównego dania. Kupując wędliny i inne mięsne produkty z myślą o moich dzieciach, zawsze wybieram to, co dla nich najzdrowsze. Ostatnio w naszym menu pojawiły się Żarłaki. Są to wyroby dedykowane dzieciom marki Konspol. Z tej oferty moje dzieciaki wybrały parówki i polędwice z kurczaka. Parówki wyprodukowane są ze 100 % mięsa z kurczaka. Nie zawierają: glutenu, laktozy, konserwantów i glutaminianu monosodowego, czyli tego co w produktach dla dzieci nie powinno się znajdować. 100 g produktu zostało wyprodukowane ze 100 g mięsa. Paróweczki zapakowane są w wygodne plastikowe opakowanie, dzielone na dwie części. W każdej połowie opakowania znajdują się 3 parówki. Całość stanowi 180 g. U nas 3 sztuki to idealna porcja, Nina zjada 1 parówkę, a Oskar 2 i jesteśmy po śniadaniu.
Obowiązkowym wyposażeniem szkolnej śniadaniówki Oskara stała się również bułeczka z Polędwicą z kurczaka Żarłaki. Podobnie jak parówki nie zawiera ona: glutenu, laktozy, konserwantów i glutaminianu monosodowego.  Polędwica jest parzona i pokrojona w małe zgrabne plasterki. Oskarowi smakuje ona tak bardzo, że stanowi dla niego również przekąskę podczas oglądania bajek.
Z pewnością uwagę waszych dzieci zwrócą również kolorowe i zabawne opakowania. Jeżeli jesteście rodzicami małych niejadków, to na pewno fikuśne opakowanie będzie Waszą kartą przetargową. Dzieciaki zdecydowanie chętniej sięgną po produkt skierowany typowo dla nich. Pamiętajcie, również, że śniadania i kolacje nie muszą być nudne. Możecie z Żarłaków wyczarować coś naprawdę fajnego. Wystarczy naciąć parówki wzdłuż, w nacięcie włożyć kawałek żółtego sera i zapiec przez kilka minut w piekarniku – moje dzieciaki uwielbiają takie kolacje. Polędwiczkę Oskar zabiera nie tylko do szkoły, robimy z nią również pyszne grzanki. Pomysłów na wesołe i urozmaicone śniadania dla najmłodszych jest naprawdę wiele. Świetnym rozwiązaniem jest także wspólne przygotowywanie posiłków. Dzieciaki mają wtedy ogromną frajdę i na pewno z większą ochotą zjedzą własnoręcznie przygotowaną kolację.

Jeżeli tak jak ja, chcecie być świadomym konsumentem i rodzicem, który mądrze dobiera produkty dla swoich dzieci czytajcie skład. Jeżeli nie znacie się na tym, zwracajcie po prostu uwagę na to, żeby był jak najkrótszy. Marka Konspol stworzyła produkty o przejrzystym i krótkim składzie pozbawionym szkodliwych i zupełnie niepotrzebnych substancji.  Należą one do linii produktów Natura. Zostały wykonane z najwyższej jakości składników, które będą odpowiednie nawet dla najmłodszych, bardzo wymagających konsumentów.


Jakie wędliny lubią Wasze dzieci ? – Moje dzieciaki wybierają Żarłaki !!

Similar Posts