Ziołowy żel do higieny intymnej – Fitomed – .

Płyn do higieny intymnej, to nie tylko kwestia higieny osobistej, ale również szeroko rozumiana profilaktyka miejsc intymnych. Postanowiłam dzisiaj zapoznać Was z płynem , który od niedawna gości w mojej łazience. 

Na zmianę flory bakteryjnej okolic intymnych wpływa wiele czynników, np: syntetyczna obcisła bielizna, przyjmowanie niektórych antybiotyków, menstruacja, ciąża i menopauza, zmęczenie, stres, obniżenie odporności. Jest to bardzo dogodny czas dla namnażania się szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Zwykłe mydło nie bardzo nadaje się do higieny intymnej, może ono nawet bardziej zaszkodzić niż pomóc. Specjalne płyny mają bowiem za zadnie utrzymanie kwaśnego PH, zawierają również korzystne bakterie, oraz substancje, które je wspomagają.

Ja od lat stosowałam jeden i ten sam płyn. Zdecydowałam się jednak na małą odmianę. Na blogu mieliście już okazję poznać markę Fitomed. Teraz podczas składania kolejnego zamówienia do mojego koszyka trafił Ziołowy Żel do higieny intymnej.

Żel ziołowy do higieny intymnej

Składniki aktywne:

Wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej – ma właściwości myjące i pianotwórcze, chroni przed podrażnieniami i wysuszeniem

Wyciąg z babki lancetowatej – leczy stany zapalne i zakażenia narządów rodnych

Wyciąg z kory dębu – ma działanie ściągające, łagodzi stany zapalne skóry i okolic intymnych

Ponadto w składzie znajdziemy także nawilżającą glicerynę. Nie znajdziemy natomiast peg-ów, barwników, ani składników pochodzenia zwierzęcego. 

Żel zamknięty jest w ciemnej butelce o pojemności 200 ml. Butelka zamykana jest na “klik”, dla mnie to jednak mały minus, bo pod prysznicem znacznie wygodniej używać mi kosmetyków zaopatrzonych w pompkę. Szata graficzna, podobna jak w poprzednich kosmetykach, od razu przywodzi na myśl, że kosmetyk jest naturalny. 

Ma lekką konsystencję, a jego aromat jest bardzo delikatny i dość przyjemny. Żel bardzo dobrze się sprawdził. Delikatnie się pieni i bardzo dobrze myje.  Pozostawia okolice intymne świeże, na długi czas. Podczas stosowania nie pojawiły się żadne podrażnienia ani efekty uboczne. Wszystkie zawarte w nim roślinne wyciągi mają pozytywny wpływ na moją skórę i dbają o odpowiednią profilaktykę okolic intymnych. 

Kolejny kosmetyk z Fitomed bardzo dobrze się u mnie sprawdził. Cena jest niewysoka bo to zaledwie kilkanaście złotych, a jego działanie jest bardzo przyzwoite, dlatego z pewnością kupię ten żel ponownie.

Używacie specjalnych płynów do higieny intymnej?

Similar Posts