Ajurweda: skąd czerpać wiedzę o tej metodzie leczenia? – .

Pandemia, to niezwykle trudny czas, w którym dostęp do lekarzy i służby zdrowia jest mocno ograniczony. Dodatkowo na świecie szaleje wirus, który sieje prawdzie spustoszenie wśród obywateli. Wiele osób postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o własne zdrowie, oraz budowanie odporności. 

Chociaż konsultacja i pomoc dyplomowanego personelu medycznego powinna być priorytetem, to wiele osób sięga do alternatywnych metod leczenia. Jedną z nich jest Ajurweda. Jest to tradycyjna medycyna indyjska, która ma swoje początki w XII wieku p.n.e. WHO, czyli Światowa Organizacja zdrowia uznaje ją jako jedną z nauk medycznych. Pierwszymi lekarzami, którzy zajmowali się ajurwedą byli Caraka i Suszruta, a z napisanych przez nich książek osoby interesujące się tajnikami metod leczenia korzystają do dzisiaj. Osoby zainteresowane tą metodą sporo literaty związanej z tematem znajdą pod tym linkiem https://devaharmony.com/pl/produkty-ajurwedyjskie/ksiazki/.

Ajurweda podobnie jak medycyna tradycyjna dzieli się na kilka specjalizacji. Praktycy zajmujący się nią poznają tajniki takich dziedzin jak choroby wewnętrzne, psychiatria, pediatria, toksykologia, choroby głowy i szyi, chirurgia ogólna, ale także dwóch specjalizacji, którymi nie zajmują się współcześni medycy, czyli nauki o afrodyzjakach, i odmładzaniu. 

Oprócz różnego rodzaju substancji i metod używanych w ajurwedzie największą popularnością cieszą się masaże. Uważa się, że odpowiednie masaże potrafią odblokować kanały energetyczne każdego człowieka. Istnieją trzy rodzaje takiego masażu, a każdy z nich opiera się na innej metodzie i ma inne właściwości: abhjanga (oczyszcza i odmładza), garszana (wykonywana szorstkimi rękawicami, jest formą peelingu), shirodhara (głęboko relaksuje i prowadza w trans). 

Similar Posts