Co warto zwiedzić w Wałbrzychu? – .Wałbrzych to miasto w województwie dolnośląskim, które ma wiele dla zaoferowania turystom. Jest to jeden z głównych ośrodków przemysłowych tych rejonów, ale ma też sporo do zaoferowania turystom.

Co warto zwiedzić w Wałbrzychu?

Miasto nie jest popularnym ośrodkiem turystycznym, ale powoli zaczyna działać w tym kierunku. Nic dziwnego, bo ma sporo ciekawych miejsc do zaoferowania zwiedzającym. Zdecydowanie może się pochwalić zabytkami. Wśród nich jest między innymi główna ulica Juliusza Słowackiego, przy której znajdują się urokliwe kamienice. Najbardziej efektowny jest jednak Plac Magistracki przypominający rynek z monumentalnym neogotyckim ratuszem, który swoją architekturą przypomina zamek. 

Miłośnicy przyrody zdecydowanie nie mogą pominąć palmiarni. Znajduje się ona w dzielnicy Lubiechowo, aby się tam dostać z centrum, możemy skorzystać z taxi w Wałbrzychu. Została wybudowana w latach 1908-1911 i do tej pory zachowała oryginalną architekturę. Znajduje się tam ponad 250 gatunków roślin, ale też zwierzęta. Odwiedzając palmiarnię możemy zobaczyć: żółwie, lemury, czy pawie. 

Kolejnym ważnym punktem na mapie Wałbrzycha jest Stara Kopalnia. Po tym kompleksie oprowadza turystów pracujący tam niegdyś górnik. Na zwiedzanie należy zarezerwować sobie sporo czasu, ponieważ jest to obiekt o powierzchni ponad 4 hektarów. Znajduje się tu kilkanaście budynków, a wśród nich między innymi Galeria Sztuki Współczesnej. 

Similar Posts