Co zabrać na survival? – .

Survival, czyli sztuka przetrwania. Takim słowem określamy umiejętność przeżycia w ekstremalnie niesprzyjających warunkach. Dla wielu osób jest to sposób na sprawdzenie samego siebie, swoich umiejętności i reakcji na nieoczekiwane sytuacje. W obecnych czasach wyprawy survivalowe są coraz bardziej popularne. Oferują je nawet niektóre biura podróży. Osoby wybierające taką formę spędzania wolnego czasu, często decydują się na to, żeby pobyć bliżej natury. Cywilizacja i postęp technologiczny wdarły się już niemal wszędzie. Miasta pozbawione zieleni stały się betonowymi dżunglami. Stąd coraz częstsza potrzeba powrotu do natury i bardzo duże zainteresowanie takimi ekspedycjami.

Trzeba jednak pamiętać, że taka eskapada powinna być przede wszystkim bezpieczna. Pozostając w całkowitej głuszy trzeba być dobrze przygotowanym i wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Cały niezbędny ekwipunek znajdziecie na stronie https://wphmilitaria.pl  Jeżeli są to nasze pierwsze wyprawy, to uważam, że nie powinno zaczynać się zbyt ekstremalnie. Najpierw trzeba sprawdzić siebie i swój organizm, oraz swoją reakcję na niezbyt dogodne warunki.

Jeden z podstawowych gadżetów w jakie należy się zaopatrzyć to kompas. Będąc zdanym na samego siebie musimy określić nasze położenie. Pomyślcie o zabraniu termicznych kubków – potrafią utrzymać pożądaną temperaturę płynu przez wiele godzin. W skrajnie wyczerpujących warunkach kilka łyków ciepłej herbaty potrafi zdziałać cuda. Lightsticks, czyli światła chemiczne. Do ich uruchomienia nie potrzebne jest żadne zasilanie. Wystarczy przełamać pałeczkę, aż do pęknięcia umieszczonej wewnątrz fiolki i nią potrząsnąć. Plusem takiego oświetlenia jest to, że nie wytwarza ono ciepła. Warto mieć również przy sobie wszelkiego rodzaju naczynia turystyczne, takie jak menażki, czy podręczny niezbędnik ze sztućcami. Dobry, wodoodporny śpiwór i karimata to kolejny niezbędnik – nie ma nic gorszego niż wyziębienie organizmu. Należy pamiętać też o ciepłej, odpowiednio dostosowanej odzieży. Wyposażeni w kilka naprawdę niezbędnych na takiej wyprawie sprzętów poczujemy się bezpieczniej i pewniej. Survival, to nie tylko przygoda, zabawa i sport. To nauka odpowiedzialności i woli walki. Na takiej wyprawie można zdobyć doświadczenie i doskonalić własne umiejętności. 

Co myślicie o takich wyjazdach? Co Wy uważacie za niezbędnik podczas takiej wyprawy?


Similar Posts