Dermena – szampon i odżywka – .

Przyjrzę się dzisiaj bliżej szamponowi i odżywce, które mają za zadanie zahamować problem utraty włosów. U mnie stanowią one podtrzymanie przebytej niedawno trzymiesięcznej kuracji, którą opisywałam w jednym z poprzednich postów.

W skład tej linii kosmetyków wchodzą dwa produkty: 

Szampon – hamuje wypadanie włosów, stymuluje odrastanie włosów

Odżywka – wzmacnia włosy, ułatwia rozczesywanie

DERMENA HAIR CARE – Szampon

W pierwszej kolejności omówię szampon. Wskazaniem do jego stosowania jest: nadmierne wypadanie włosów, łagodzenie podrażnień skóry głowy, również ze współistniejącym przetłuszczaniem się włosów, produkt polecany również przy zakończonej chemioterapii. 

W składzie szamponu znajdziemy innowacyjną molekułę Regen7, ze względu na jej zawartość szampon jest produktem innowacyjnym, chronionym prawem patentowym. Jest to aktywna substancja pochodzenia witaminowego, która wzmacnia mieszek włosowy, poprawia jego odżywienie i stymuluje odrastanie włosów.

Szampon ma za zadanie zahamowanie procesu wypadania włosów, ale również regulacje pracy gruczołów łojowych i ochronę przed powstawaniem podrażnień.

Szampon otrzymujemy w niewielkiej plastikowej butelce. Buteleczka jest biała i ma bardzo delikatną i oszczędną grafikę – na pierwszy rzut oka nie przypomina typowych, znanych z reklam szamponów do włosów. Opakowanie od razu przywołuje na myśl dermokosmetyki. W butelce znajduje się przezroczysty szampon o lekko złotym zabarwieniu,  żelowej jednak bardzo lekkiej konsystencji.  Ma bardzo delikatny, świeży i przyjemny dla nosa zapach. Używamy go jak tradycyjny szampon – niewielką ilość nakładamy na skórę głowy i włosy, masujemy do uzyskania piany po czym spłukujemy dokładnie dużą ilością wody. W użytkowaniu jest produktem wydajnym ponieważ bardzo ładnie się pieni i już niewielka ilość wystarcza na umycie moich półdługich włosów. Szampon również z łatwością się spłukuje. Po umyciu, włosy są lekkie i świeże o bardzo delikatnym zapachu. Z łatwością również możemy rozczesać włosy po umyciu. DERMENA HAIR CARE – Odżywka


Kolejnym produktem, któremu się przyjrzymy jest odżywka z serii Dermena Hair Care. Jest ona uzupełnieniem szamponu. Podobnie jak on zawiera chronioną prawem patentowym molekułę Regen7. 

Odżywka ma za zadanie wzmocnienie włosów suchych, osłabionych i wypadających.
Otrzymujemy ją w dużej tubie o pojemności 200 ml. Grafika jest spójna z opakowaniem szamponu. Odżywka ma biały kolor, kremową konsystencję, podobną do formy tradycyjnego balsamu. Pachnie równie świeżo i delikatnie jak szampon. Odżywkę nakładamy na całą długość włosów, zostawiamy na 5 minut po czym dokładnie spłukujemy. Ja zawsze żeby nie tracić czasu myję głowę i nakładam odżywkę na początku kąpieli, a później inne kąpielowe zabiegi np. peeling. Wydaje mi się, że zawsze trzymałam odżywkę nieco dłużej niż 5 minut. Nie obciążyła ona moich włosów, wręcz przeciwnie po spłukaniu nadała im lekkości. Nie pojawił się tez łupież co zdarzyło mi się przy niektórych odżywkach, które wymagają spłukiwania.
Moja ogólna ocena tych dwóch kosmetyków do pielęgnacji włosów będzie jak najbardziej pozytywna. Osiągnęłam efekt jakiego oczekiwałam. Tak jak wspominałam na początku postu moim zamierzeniem było podtrzymanie efektu p 3 miesięcznej kuracji przeciwko wypadaniu włosów. Mogę śmiało powiedzieć, że cel został osiągnięty. Już nie sięgam z obawą po szczotkę do włosów. Zauważyłam tez mnóstwo nowych baby hair, co bardzo mnie cieszy. Szampon i odzywkę trzeba również pochwalić za to, że bardzo ułatwiają rozczesywanie. Moje włosy są mocno kręcone i plączą się na potęgę. Po umyciu w szamponie Dermena i po nałożeniu odżywki ten problem zniknął całkowicie. To dla mnie bardzo ważne ponieważ podczas rozczesywania poplątanych włosów miałam wrażenie, że wyrywam ich jeszcze więcej.

Serię Dermena Hair Care jak najbardziej polecam i sama na pewno za jakiś czas wrócę do tego zestawu. Tym czasem jednak pora na testowanie kolejnych nowości kosmetycznych 🙂

Similar Posts