Dieta przy borielioze. Co jeść, a czego unikać? Jak leczyć boreliozę? – .Walka z boreliozą nie należy do łatwych. Kluczowym wsparciem leczenia jest odpowiednia dieta. Jakie produkty jeść a czego unikać? Gdzie leczyć boreliozę?

Kleszcze coraz bardziej panoszą się w polskich lasach. Niestety, ale brak niskich temperatur sprawia, że te szkodliwe dla zwierząt i człowieka pojawiają się w coraz większych ilościach nie tylko na odległych od miejskich osiedli terenach, ale także na przydomowych trawnikach. 

Najskuteczniejszą ochroną przed kleszczami są oczywiście szczepienia, zarówno te dla zwierząt, jak i ludzi. Jednak jeżeli zdarzy się, że zostaniemy ukąszeni przez klesza zarażonego boreliozą, konieczne jest wprowadzenie diety, która wesprze antybiotykoterapię. 

Dieta przy boreliozie

Borelioza to nie tylko długa antybiotykoterapia, ale żeby leczenie miało sens powinna być wspomagana przez odpowiednie żywienie. Chory powinien ograniczyć wiele produktów, a najlepiej wyeliminować składniki, które nasilają rozwój grzybów w organizmie. 

Czego unikać w czasie boreliozy? Do produktów tych należą: mąka pszenna, białe pieczywo, drożdże, ryż, kofeina, szczaw, alkohol, orzeszki ziemne, czy w końcu cukier. 

Pożądane jest natomiast spożywanie nieprzetworzonej żywności. Posiłki powinny być bogate w warzywa i owoce. Ważne jest też picie dużych ilości wody i wspomaganie się naturalnymi probiotykami takimi jak kapusta kiszona, czy ogórki. 

Borelioza wymaga długotrwałego leczenia i pomocy specjalistów. Taką pomoc osoba podejrzewająca u siebie chorobę otrzyma na pewno w HERBASOL. Gabinet terapeutyczno-leczniczy oferuje nie tylko diagnozę, ale też kompleksowe wsparcie. Wsparcie osłabionego organizmu naturalnymi metodami przy boreliozie może okazać się kluczowe do pokonania objawów choroby. 

Pamiętajcie też o tym, że nie każdy kleszcz jest nosicielem boreliozy, ale przy ukąszeniu tego pajęczaka wykonanie wszelkich badań wykluczających chorobę jest koniecznością. 

Similar Posts