Dlaczego warto wykupić ubezpiecznie domu? – .Ubezpieczenie nieruchomości to najprościej mówiąc, forma zabezpieczenia swojego majątku na wypadek jakichkolwiek szkód. Wiele osób nadal nie decyduje się na to, by wykupić taką polisę. Prawda jest jednak taka, że w wielu przypadkach zaoszczędzone w ten sposób pieniądze nie są w stanie pokryć szkód by większej awarii. 

Do niedawna jeszcze niewiele rodzin korzystało z możliwości ubezpieczenia swojego dobytku. Ostatnio jednak rynek ten mocno się zmienił, a ceny polis stały się na tyle konkurencyjne, że zaczęły przyciągać większość ilość klientów. 

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie domu powinno stać się dla posiadaczy nieruchomości czymś zupełnie naturalnym, jak chociażby wykupienie polisy OC na samochód. O ile prawo w Polsce zobowiązuje posiadaczy samochodów do wykupienia takowej, to już w przypadku domu, czy mieszkania obowiązek taki nie istnieje. Możliwość ubezpieczenia domu lub mieszkania jest jedynie opcją. Na szczęście w ostatnich latach coraz większa liczba właścicieli z niej korzysta. Wydanie kilkuset złotych nie jest już zbędnym wydatkiem. Przekonali się o tym zwłaszcza ci, którzy mają już na koncie szkodę, której koszty naprawy musieli oni pokryć z własnej kieszeni. 


Zalanie, pożar, dach zerwany przez wiatr, piwnica podmyta przez wodę, czy uszkodzone rury w łazience nie zaczekają na to, aż uzbieramy pieniądze na naprawę. Jeżeli nie mamy nadmiaru oszczędności, to warto być przezornym i ubezpieczonym, by w nagłym przypadku móc skorzystać z opcji odszkodowania. Jeżeli jego wysokość nas nie zadowoli, możemy zawsze skorzystać z usług profesjonalistów. Jest bowiem wiele kancelarii, które specjalizuje się w tego typu sprawach. Więcej informacji może uzyskać na stronie https://www.aif.com.pl/. Dowiecie się tam między innymi niż zawalczyć o większe odszkodowanie, jeżeli ubezpieczyciel postanawia iść po tak zwanych kosztach. Czasami warto trochę powalczyć, zwłaszcza gdy jesteście stałymi klientami swojej firmy ubezpieczeniowej i od lat regularnie płacicie składki. 

Similar Posts