Huśtawka do ogrodu – jaką wybrać ? – .

Kwiecień i maj w tym roku bardzo pozytywnie zaskoczyły wszystkich przepiękną pogodą. Mimo iż mieszkam w bloku mam swój taras i niewielki ogródek. Dlatego urządzanie ogrodu nie jest mi obce 🙂 Aura bardzo sprzyja i praktycznie do wieczora przebywamy na dworze, dlatego w tym roku postanowiliśmy kupić huśtawkę ogrodową, która uprzyjemni nam te ciepłe wieczory.

Długo czytałam i oglądałam różne opcje. W końcu zdecydowałam się na drewnianą huśtawkę ogrodową. Drewniane huśtawki są trochę droższe od tych wykonanych z metalu, ale są zdecydowanie solidniejsze. Moi rodzice mają huśtawkę wykonaną z metalu i szczerze mówiąc bardzo źle zniosła warunki pogodowe. Materiał, którym jest pokryta bardzo wypłowiał od słońca, a na niektórych elementach zaczęła wychodzić rdza.  Poza tym w ogrodzie liczy się również klimat, a drewniane elementy architektury ogrodowej cudownie wpisują się w plener. Huśtawkę, którą wybrałam do naszego ogródka możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Za drewnianymi huśtawkami przemawia jeszcze to, że mają dłuższą żywotność ponieważ zawsze możemy ją samodzielnie pomalować i nawet po kilku latach będzie wyglądała jak nowa. Zależało mi również na tym żeby huśtawka miała daszek, który ochroni przed za ostrym słońcem.

Kolejnym ważnym aspektem jest to żeby huśtawkę można było bez problemu rozmontować i przenieść. W kilku już wpisach wspominałam, planujemy w przyszłym roku zacząć budowę naszego domu, więc w ciągu kilku najbliższych lat czeka nas przeprowadzka. Dlatego zależy mi na możliwości samodzielnego rozmontowania huśtawki żebyśmy mogli zabrać ją do nowego domu. Istotną kwestią przy wyborze był też design. Chciałam żeby huśtawka była prosta, a za razem nowoczesna – taki styl lubię najbardziej. Oczywiście liczy się dla mnie również jakość. Oglądałam już różne huśtawki i wykonanie niektórych naprawdę pozostawiało wiele do życzenia. Nie mam ochoty kupować taniej chińszczyzny, która podejrzewam nie przetrwała by nawet jednego sezonu w ogrodzie. Do wyboru mamy też kilka kolorów. Ja zdecydowałam się na kolor orzech z jasnym daszkiem, bo chciałabym w przyszłości w takim kolorze kupić również meble do ogrodu.

Dla mnie osobiście drewniana huśtawka ma dużo więcej plusów niż metalowa. Ze wszystkich modeli które brałam pod uwagę najbardziej spodobała mi się Huśtawka Magis.

Macie w swoich ogrodach huśtawki? Na jaki model się zdecydowaliście?

Similar Posts