Jak dbać o cerę? Poszczególne etapy pielęgnacji – .

Codzienna pielęgnacja cery powinna być swoistym rytuałem. Każdego dnia wystarczy poświęcić zaledwie kilkanaście minut, by cieszyć się zdrową i zadbaną cerą. Czas, który zainwestujemy w pielęgnację, zaprocentuje naszym pięknym wyglądem. 
Ładna i zadbana twarz, to też zdecydowanie lepsze samopoczucie. Patrząc w lustro, nie będziemy mieć kompleksów i wyrzutów sumienia, że moglibyśmy zadbać o siebie bardziej. Nieco spowolnimy również biegnący nieubłaganie czas, bo zadbana cera to młodszy wygląd i zdecydowanie mniej zmarszczek. 


Jak skutecznie oczyścić twarz?

Zawsze należy pamiętać o zmywaniu makijażu. Nawet gdy jesteśmy niezwykle zmęczone, to powinnyśmy to zrobić, chociażby z zamkniętymi oczami. Cera musi odpocząć i mieć czas na regenerację. Pierwszym etapem oczyszczania powinno być zawsze umycie twarzy specjalnie przeznaczonym do tego celu preparatem. Kolejnym etapem w pielęgnacji powinno być użycie płynu micelarnego. Ten preparat ma zadanie oczyścić twarz z resztek makijażu i zebrać ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. 

Używanie toniku, czy jest niezbędne ?

Następnie najbardziej pomijany etap w całej pielęgnacji, czyli tonizowanie. Wiele osób myśli, że płyny micelarne zastępują tonik – nic bardziej mylnego. Są to dwa, zupełnie inne kosmetyki o różnych właściwościach dla naszej skóry. Po co tonik? Zadaniem toniku nie jest bowiem jej oczyszczenie a przywrócenie właściwego dla skóry ph, co idealnie przygotuję ją do następnego etapu pielęgnacji. Dopiero po tych wszystkich krokach możemy użyć odpowiednich dla naszego rodzaju skóry kremów lub serum do twarzy. 

Jakie zabiegi wykonywać, aby mieć zdrową cerę ?

Są zabiegi, których nie powinniśmy wykonywać codziennie. Ich częstotliwość należy ograniczyć, ale nie należy ich pomijać. Jednym z nich jest peeling. Możemy zdecydować się na kilka rodzajów tego kosmetyku. Typowe peelingi kojarzą nam się z mniejszymi lub większymi drobinkami, które mają za zadanie złuszczyć martwy naskórek. Jeżeli nie odpowiada nam taki rodzaj kosmetyku, możemy wyprać preparat enzymatyczny. Mam on konsystencję kremu i złuszcza zbędny naskórek za pomocą zawartych w nim kwasów. Ostatnio bardzo popularne stały się specjalne szczoteczki oczyszczające twarz. Trzeba jednak pamiętać, aby nie korzystać z nich codziennie, ponieważ mają one właściwości podobne do peelingu. Powinniśmy również pamiętać o nakładaniu maseczek. Tutaj również powinniśmy dostosować kosmetyk do aktualnych potrzeb naszej skóry. 

Nowszy post Starszy post

Similar Posts