Jak dbać o skórę w czasie ciąży? – .

Ciąża to niewątpliwie rewolucja w życiu przyszłej mamy. Pojawienie się małego dziecka dosłownie wywraca świat do góry nogami. Przez dziewięć miesięcy powinnyśmy się do tego jak najlepiej przygotowań. 

Przyjście na świat dziecka to nie tylko szereg zmian w naszym dotychczasowym życiu, ale także mnóstwo zmian dla naszego organizmu. Każda kobieta musi przez całe dziewięć miesięcy szczególnie dbać nie tylko o siebie, ale także o dziecko, które nosi pod sercem. Nie bez znaczenia jest tutaj także dobre samopoczucie, a co się z tym ściśle wiąże także dbanie o swój wygląd. 

Jak uniknąć rozstępów w ciąży

W ciąży zmienia się codzienność, ale także ciało kobiety. Każda przyszła mama musi się przygotować na odrobinę dodatkowych kilogramów. Szczególnie w tym czasie powinna zadbać o skórę i jej elastyczność. Od dobrego nawilżenia zależy bowiem, czy w trakcie ciąży nie pojawią się na niej rozstępy, które nie ukrywajmy, nie należą do najbardziej estetycznych. W tym poście znajdziecie podpowiedź, co na rozstępy w ciąży sprawdza się najlepiej. 

Przede wszystkim należy pamiętać, że zapobiegać rozstępom powinnyśmy już na samym początku ciąży. Nie należy czekać, aż nasz brzuszek stanie się mocno widoczny, ponieważ wtedy może być już odrobinę za późno. Pielęgnacja skóry, a zwłaszcza tej znajdującej się na brzuchu, pośladkach i udach powinna stać się naszym codziennym rytuałem. Musimy do tego celu wybierać kosmetyki, które mają za zadanie silnie ją uelastycznić i nawilżyć. Szukajmy zwłaszcza tych bogatych w różnego rodzaju olejki. Najlepiej poszukać czegoś odpowiedniego pośród produktów dedykowanych typowo dla kobiet w ciąży. Te linie kosmetyków zawsze są bogate w tego typu składniki. 

Pamiętajmy też, że każda z nas jest inna, i każda skóra inaczej reaguje na kosmetyki. W ciąży szczególnie trzeba o tym pamiętać, żeby nie wywoływać niepotrzebnej reakcji uczuleniowej. 

Similar Posts